۱۳۵ هزار واحد مسکن مهر در کشور آماده واگذاری است

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرحهای مسکن مهر گفت: ازمجموع دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی این طرح یک میلیون و ۳۴۰ هزار واحد تاکنون واگذار شده و ۱۳۵ هزار واحد نیز آماده واگذاری است.

به گزارش عیارآنلاین، احمد اصغری مهرآبادی روز پنجشنبه در شورای تامین مسکن استان بوشهر افزود: برای تامین مسکن آحاد جامعه طرح ها و برنامه های مختلف در کشور اجرا شده و بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ بیش از ۱٫۵ میلیون خانوار کم درآمد نیاز مسکن داشتند و در این باره برنامه ریزی ویژه ای صورت گرفت.

احمد اصغری مهرآبادی

وی اظهار کرد: در اجرای طرح مسکن مهر، زمین به صورت رایگان در اختیار مجریان طرح و وام هایی با بهره هفت درصد با تخفیف ویژه در اختیار متقاضیان قرار گرفت تا خانه هایی با قیمت مناسب برای افراد کم درآمد ساخته و تحویل شود.

قایم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرحهای مسکن مهر گفت: از مجموع دو میلیون و ۳۲۰ هزار واحد مسکونی که در طرح مسکن مهر کشور تاکنون قرار داد آنها منعقد شده، عملیات سفت کاری حدود دو میلیون واحد پایان یافته است.

اصغری مهرآبادی یادآورشد: کار ساخت یک میلیون و ۶۵۰ هزار واحد مسکونی مسکن مهر تاکنون پایان یافته و از این تعداد یک میلیون و ۳۴۰ هزار واحد واگذار شده است.

وی بیان کرد: در صورتی که خدمات زیربنایی آب، برق و گاز ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر تامین شود این واحدها نیز آماده بهره برداری می شود.

وی اضافه کرد: در نیمه نخست امسال ۱۰ هزار میلیارد ریال برای خدمات زیربنایی مسکن مهر تصویب شده که در صورت مناسب بودن شرایط مالی همین میزان اعتبار برای نیمه دوم سال نیز مصوب می شود.

اصغری مهرآبادی گفت: برای انجام امور زیربنایی واحدهای مسکن مهر ۵۶ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی افزود: در امور روبنایی دو هزار و ۲۵۰ مدرسه برای مجتمع های مسکونی مهر در کشور نیاز است که ۳۰۰ واحد آموزشی آن از محل منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی ساخته می شود.

اصغری مهرآبادی از افزایش تسهیلات واحدهای مسکن مهر خبرداد و گفت: اکنون در استانهای البرز، هرمزگان، گیلان و آذربایجان غربی تسهیلات مسکن مهر از ۲۵۰ به ۳۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

وی یادآور شد: افزایش تسهیلات مسکن مهر نقشی مهم و تاثیرگذار در سرعت بخشی و بهره برداری از واحدها داشته است و تلاش می شود تسهیلات مسکن مهر در دیگر استانهای کشور به ۳۰۰ میلیون ریال افزایش یابد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح های مسکن مهر با تاکید بر افزایش تسهیلات مسکن مهر استان بوشهر افزود: با افزایش ۵۰ میلیون ریال تسهیلات و افزایش ۳۰ میلیون ریالی سهم آورده تا پایان امسال، ۶۰۰ واحد مسکن مهر استان بوشهر آماده افتتاح می شود.

استاندار بوشهر نیز گفت: اکنون تکمیل بسیاری از واحدهای مسکن مهر در استان بوشهر به علت کمبود منابع مالی روند مطلوبی ندارد که با افزایش تسهیلات بانکی از ۲۵ به ۳۰ میلیون تومان بخش عمده ای از این واحدها امسال به بهره برداری می رسد.

مصطفی سالاری افزود: مسوولان استان بوشهر تلاش می کنند تا پرونده مسکن مهر دراین استان سال آینده بسته شود.

وی اظهار کرد: کم جمعیت بودن و محدود بودن متقاضیان مسکن مهر نسبت به دیگر استانهای کشور از ویژگی های استان بوشهر است که امیدواریم این استان به عنوان نخستین استانی باشد که پرونده ساخت مسکن مهر آن به پایان برسد.

سالاری گفت: با افزایش تسهیلات مسکن مهر بخشی از طرحها در نیمه دوم امسال و بخشی هم در نیمه نخست سال ۹۴ به بهره برداری می رسد.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر نیز گفت: ۱۲ هزار مسکن مهر استان بوشهر که در۱۲ سایت اجرا شده برای ارائه خدمات زیربنایی آب، برق، فاضلاب و محوطه سازی به ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

شاپور رستمی افزود: ایجاد بازار، مسجد، مدرسه، مراکز بهداشتی و درمانی از امور روبنایی مجتمع های مسکن مهر محسوب می شود که اکنون برای تکمیل شش مسجد به ۱۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی اضافه کرد: شش هزار و ۴۸۸ واحد مسکن مهر در استان بوشهر امروز افتتاح شد که این پروژه ها در قالب عقد قرارداد ۹۹ ساله، سه جانبه، خودمالک و خیران ساخته شده است.

وی بیان کرد: همچنین شش هزار و ۳۰۱ واحد مسکن مهر نیز در نیمه دوم امسال تکمیل می شود.

رستمی یادآور شد: هم اکنون ۱۲ هزار واحد مسکن مهر در استان بوشهر در دست ساخت است که پنج هزار و ۱۷۸ واحد در شهرهای بالای ۲۵هزار نفر، شش هزار و ۳۰۰ واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، ۱۰۹ واحد در عالی شهر و ۱۶۹ واحد نیز در اختیار خیران مسکن ساز قرار دارد.

رستمی، با بیان اینکه صاحبان این واحدها خواستار افزایش تسهیلات اعتباری هستند، گفت: با افزایش تسهیلات واحدهای مسکونی مهر بخش عمده این واحدها امسال تکمیل می شود.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: