معاون وزیرراه: اعتبارات راه و شهرسازی ۴۰ درصد افزایش می یابد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت:با توجه به اهمیتی که ساماندهی راه های کشور برای دولت و مجلس شورای اسلامی دارد پیش بینی می شود اعتبار این وزارتخانه درسال آینده ۴۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش عیارآنلاین، علی نورزاد در حاشیه بازدید از پروژه های راه سازی در شهرستان کازرون فارس در گفت و گویی اعتبار سال ۹۳ وزارت راه و شهرسازی را یک هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود:با افزایش ۴۰ درصدی، این اعتبار در سال آینده به یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

ماشین آلات راه سازی

وی ادامه داد:ظرف ۱۰ سال گذشته تعداد وسایل نقلیه کشور از پنج میلیون به ۱۸ میلیون خودرو افزایش یافته است و با در نظر گرفتن این روند رو به فزونی ، دولت و مجلس نسبت به تخصیص اعتبار به راهها توجه خاصی داشته اند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت:با توجه به حجم بالای پروژه های راه سازی در استان فارس از جمله عملیات اجرای چهار پروژه راه آهن و چهار آزاد راه ، پیش بینی می کنیم سال آینده اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان به این استان تخصیص داده شود.

نورزاد در باره تونل محرم شهرستان کازرون نیز گفت:برای شتاب بخشیدن به روند اتمام این پروژه سال آینده ۱۰میلیارد تومان به این امر اختصاص خواهد یافت.

این مقام مسوول اظهار کرد:همچنین برای بهبود عملیات پروژه محرم ، ظرف دو هفته آینده پیمانکار جدید این پروژه انتخاب خواهد شد تا کارها با شتاب بیشتری دنبال شود.

رییس اداره راه وشهرسازی شهرستان کازرون نیز گفت: تونل محرم به طول دو هزار و ۲۰۰ متر در جاده کازرون – بوشهر که طول آن ۲۲ کیلومتر است واقع شده اما به دلیل کمبود اعتبار تاکنون ۴۵۰ متر آن حفاری شده است.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.

منبع : ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: