چیت چیان: تحولات آشکاری در بخش مدیریت آب در راه است

وزیر نیرو گفت: اگر اعتبارات در بودجه ۱۳۹۴ به تصویب برسد، سال آینده تحولات آشکاری را در ارتباط با مدیریت آب و مدیریت آب‌های زیرزمینی شاهد خواهیم بود.

به گزارش عیارآنلاین، حمید چیت‌چیان شب گذشته در جمع مدیران، نمایندگان مردم و دست‌اندرکاران صنعت آب و برق استان مرکزی اظهار کرد: خطیرترین مسئولیت ما در زمان حاضر به ویژه در بخش کشاورزی مدیریت مصرف آب است.

چیت چیان

وی با بیان اینکه به منظور مدیریت منابع آب‌های زیرزمینی برنامه جامعی تدوین شده است، گفت: بر این اساس ۱۵ طرح برنامه‌ریزی و اعتباراتی از سرجمع اعتبارات وزارت نیرو به این منظور پیش‌بینی شده است که اگر این اعتبارات در بودجه ۱۳۹۴ به تصویب برسد، اطمینان دارم که از سال آینده تحولات آشکاری را در ارتباط با مدیریت آب و مدیریت آب‌های زیرزمینی شاهد خواهیم بود.

چیت چیان ضمن اشاره به سیاست‌های وزارت نیرو در جبران کمبود آب، عنوان کرد: با توجه به کمبود آب استفاده از پساب فاضلاب‌های شهری به ویژه در بخش صنعت و بازچرخانی مجدد آب در صنعت بسیار حائز اهمیت است.

وزیر نیرو درخصوص انتقال پساب فاضلاب تهران به زرندیه، گفت: انتقال پساب فاضلاب تهران به منطقه زرندیه نیازمند بررسی است و ان شاء‌الله انجام خواهد شد.

وی درخصوص انتقال آب از مناطق مجاور به استان مرکزی نیز عنوان کرد: این موضوع را به طور جد مطالعه خواهیم کرد.

چیت چیان در مورد آلودگی‌های ناشی از نیروگاه شازند، گفت: تا زمانی که گاز در اختیار ما قرار می‌گیرد نیروگاه هم از گاز به عنوان سوخت استفاده می‌کند و هیچ گونه آلایندگی ندارد اگرچه co2 تولید می شود اما گازکربنیک آلودگی ایجاد نمی‌کند.

وزیر نیرو در مورد تامین سوخت این نیروگاه عنوان کرد: داوطلب همکاری هستیم تا سوخت نیروگاه به طور کامل از گاز طبیعی تامین شود بر این اساس جلسات متعدد و مکرری با وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست داشته‌ایم تا این مسئله را به درستی مدیریت کنیم و امیدواریم که این کار انجام شود.

وی همچنین از احداث دو نیروگاه در شهرستان‌های خمین و شازند خبر داد و گفت: این نیروگاه‌ها در صورتی احداث می‌شوند که فناوری‌های نوین در آنها به کار گرفته شود و آلودگی ایجاد نکنند.

چیت چیان خاطرنشان کرد: در راستای فاضلاب شهرها و آبرسانی‌ها، فعالیت‌های خوبی با مشارکت بخش خصوصی در جریان است.

منبع : ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: