۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۲

نماینده مردم اراک در مجلس: توسعه نیروگاه شازند متوقف شود

نماینده مردم اراک، کمیجان، خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: باید جلوی توسعه نیروگاه‌هایی مانند شازند که به‌دور از شرایط سالم‌سازی فعالیت می‌کنند گرفته شده و اجازه توسعه آنها داده نشود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدحسن آصفری شامگاه پنج‌شنبه درنشست وزیر نیرو با استاندار و نمایندگان مردم در مجلس و مدیران صنعت آب و برق استان مرکزی که در استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به مساله آب در استان مرکزی اظهار داشت: از نظر شرایط آبی ما در استان مرکزی آب داریم اما متاسفانه دچار عدم مدیریت صحیح استفاده از آن هستیم که همین موضوع سبب می‌شود که نتوانیم خواسته صنعتگری که به استان می‌آید را برآورده کرده و آب مورد نیاز صنعت که سبب اشتغالزایی برای جوانان می‌شود را تامین کنیم.

آصفری

وی افزود: در بحث تامین آب چند پروژه در سطح استان داریم که بیش‌تر کارهای آن انجام شده که با حمایت ویژه می‌توانیم آنها را به بهر‌برداری نزدیک کنیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان، خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ارتباط با بحث سد کمال صالح این نکته را می‌توان گفت که برنامه‌ریزی‌های انجام شده دررابطه با این سد تامین آب مورد نیاز برای جمعیت استان تا سال ۸۹ بوده که در شرایط کنونی این سد تنها پاسخوگی ۴۰ تا ۴۵ درصد نیاز استان است و مابقی آب مصرفی از طریق منابع دیگر و کلرزنی انجام می‌شود.

آصفری با اشاره به موضوع آلودگی هوای اراک گفت: یکی از مشکلات بزرگ شهر اراک آلودگی هوای آن است که بخش اعظم آن را نیروگاه تشکیل می‌دهد.

نماینده مردم اراک، کمیجان، خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با یکسری از برنامه‌ریزی‌هایی که انجام گرفت مقرر شد که تازمانی که نیروگاه شازند از سوخت گاز استفاده نمی‌کند خاموش باشد که خوشبختانه این اتفاق افتاد.

وی افزود: باید جلوی توسعه نیروگاه‌هایی که به‌دور از شرایط سالم‌سازی فعالیت می‌کنند گرفته شده و اجازه توسعه آنها داده نشود و این یکی از مطالبات ما است.

نماینده مردم اراک، کمیجان، خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز آمار مربوط به بیماری‌های حاصل از همین آلودگی‌ها بسیار وحشتناک است و توقع ما از شما این است که آلایندگی مربوط به نیروگاه‌های فاقد شرایط سالم‌سازی و سوخت آن‌ها را برطرف کنید.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: