معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در گفت‌وگویی خبر داد

استقبال وزارت نیرو از تولید برق با گازهای همراه نفت/ برق تولیدی را تضمینی خریداریم

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه وزارت نیرو از تولید برق از گازهای همراه نفت استقبال می کند،گفت:برق تولیدی از گازهای فلر را تضمینی خریداری می‌کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، هوشنگ فلاحتیان در گفت و گویی در خصوص هماهنگی‌های وزارت نفت و نیرو برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تولید برق از گازهای همراه نفت (گازهای فلر)، گفت: وزارت نیرو برق تولیدی بخش خصوصی را چه با گاز طبیعی و چه با گاز‌های فلر (گاز همراه نفت) خریداری می‌کند و اعلام آمادگی کرده است که آن را به شکل تضمینی خریداری کند.

هوشنگ فلاحتیان

وی افزود: در حال حاضر گازی که تحویل نیروگاه‌ها می‌دهند، ۷۰ تا ۸۰ تومان و یا هر قیمتی که وجود دارد محاسبه می‌شود، وزارت نفت از طریق شرکت ملی نفت ایران هر قیمتی هم روی گاز فلر بگذارد، طبیعتاً قیمت برق تولیدی آن استخراج می‌شود.

فلاحتیان خاطر نشان کرد: لذا وزارت نیرو آمادگی خود را اعلام می‌کند اگر بخش خصوصی تمایل داشته باشند سرمایه‌گذاری کرده و از گازهای فلر برای تولید برق کند استفاده کند، برق آنها را تضمینی خریدار باشد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خصوص تأمین سوخت نیروگاه‌ها در فصل زمستان نیز گفت: در این چند روز گذشته حدوداً روزانه ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه تحویل می‌شود.

وی افزود: اگر به همین ترتیب که تعهد شده است با حدود روزانه ۱۰۰ میلیون متر مکعب و ۴۰۰میلیون لیتر سوخت‌های مایع که ترکیبی از سوخت گازوئیل و مازوت است زمستان جاری را مدیریت و پشت سر خواهیم گذاشت.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: