معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان خبر داد

سند چشم‌انداز و برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان به‌زودی تصویب می‌رسد

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان به سند چشم‌انداز و برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: این سند چشم‌انداز قرار است به زودی به تصویب هیأت امنای دانشگاه برسد.

به گزارش عیارآنلاین، حجت‌الاسلام علیرضا صادق زاده در گردهمایی «رویش» که امروز در مجتمع فرهنگی و آموزشی آدینه برگزار شد، با گرامیداشت «هفته بسیج»، پیشاپیش روز دانشجو را به دانشجو معلمان تبریک گفت و افزود: دانشگاه فرهنگیان در راستای سند تحول بنیادین، مسئولیت تربیت معلمان تراز اول جمهوری اسلامی را بر عهده دارد که این وظیفه سنگین از سوی نظام و رهبران نظام به این دانشگاه واگذار شده است.

دانشگاه فرهنگیان

وی به پیش‌بینی برنامه درسی «تربیت معلم»تأکید کرد و گفت: برنامه‌های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان باید با کیفیت عالی و نه متعارف برای دانشجو معلمانی که قرار است نسل آینده را پرورش دهند، پیش‌بینی شود.

حجت‌الاسلام صادق‌زاده با اشاره به اینکه سطح دانشگاه فرهنگیان باید از سایر دانشگاه‌های متعارف در سطح بالاتری باشد، تصریح کرد: در این دانشگاه قرار است شخصیت معلمان ساخته و پرداخته شود و در نتیجه باید از تمامی ظرفیت‌های موجود که یکی از آنها “فعالیت های فرهنگی و اجتماعی” است، استفاده شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به این مطلب که فعالیت اجتماعی و فرهنگی، فعالیت فوق برنامه نیست، خطاب به دانشجو معلمان، گفت: این فعالیت‌ها جزو برنامه اصلی دانشگاه به شمار می‌رود؛ هرچند که اختیاری و انتخابی است، فعالیتی است که شما باید عاشقانه و داوطلبانه در آن مشارکت کنید.

وی در ادامه سخنان خود به سند چشم‌انداز و برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: این سند چشم‌انداز قرار است به زودی به تصویب هیأت امنای دانشگاه برسد.

حجت‌الاسلام صادق زاده در ادامه بر بُعد اجتماعی “حیات طیبه” و کار جمعی دانشجو معلمان تأکید کرد و گفت: ما باید در دانشگاه کانونی برای پرداختن به حیات طیبه ایجاد کنیم.

وی در ادامه با برشمردن صفات “معلم شایسته”، اظهار داشت: معلم شایسته معلمی نیست که تک رو باشد؛ بلکه معلمی است که رهبری یک جمع را بر عهده بگیرد. انجمن‌های علمی برای انجام کارهای گروهی بهترین فضا است، معتقدیم هدف دانشگاه از طریق کارگروهی محقق می‌شود.

حجت‌الاسلام صادق‌زاده از دانشجو معلمان فعال در عرصه فرهنگی، به عنوان نخبگان و پیش‌قراولانی نام برد که باید زمینه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را در دانشگاه‌ها ایجاد کنند.

وی از ساماندهی و بازنگری در آیین‌نامه‌های مربوط به تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: توسعه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی تشکل‌ها در دانشگاه ها در دیگر اقدامات ما در معاونت فرهنگی دانشگاه فرهنگیان بوده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: