مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری:

آموزش همراه با ارزشیابی مورد تأکید نظام‌های آموزشی است

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری گفت: در نظام‌های آموزشی و درسی بر آموزشِ هم‌‌راستا شده با ارزشیابی، تأکید شده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمود امانی مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری امروز در همایش بررسی نسبت آزمون‌های سراسری دروس دینی و عربی با اهداف برنامه‌های درسی که در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: قرآن کریم ما را به بررسی آراء و عقاید موجود در عالم دعوت می‌کند.

محمود امانی طهرانی

وی ادامه داد: نقد و انتقاد در لغت یعنی جدا کردن سره از ناسره و درست از غلط است و نیاز به شاخص‌هایی است و این موضوع در ادبیات دینی مورد اشاره زیادی قرار گرفته است.

امانی افزود: وظیفه ما به عنوان کسانی که مسئولیتی داریم این است که دانش خود را کتمان نکرده و آشکار سازیم و سازمان پژوهش و دفتر تألیف و کتب درسی، برنامه درسی متقنی فراهم کرده و در کلاس‌های درس آن را ‌آزموده و اصلاح کرده است و تمام اینها به دنبال آن است تا فضای دینی بهتری در کشور فراهم کند.

مدیر کل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری یادآور شد: کتاب‌های درسی نهال‌های ماست و باید از آنها مراقبت شود و در نظام‌های آموزشی و درسی بر آموزش هم‌راستا شده با ارزشیابی خوب، تأکید شده است و ما موظف به این هستیم که در این راه حساسیت داشته باشیم.

به گزارش فارس، امانی اضافه کرد: آنچه برای ما مهم است، اهداف است و در این نوع اهداف به دنبال چاره‌جویی برای بهتر شدن اوضاع هستیم و باید یک نوع آگاهی فکورانه به دست آید.

وی با اشاره به تغییرات در سازمان سنجش افزود: تغییراتی که در سازمان سنجش ایجاد شده، امیدوارکننده است و امیدواریم این تغییرات که همراه با اضافه شدن عضو هیأت علمی به آن است خوب باشد چرا که واحد سنجش امر بزرگ و خطیری است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: