مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش‌وپرورش در گفت‌وگویی عنوان کرد

سال آینده؛ ورود پایه نهم به نظام آموزشی و راهکاری تامین معلم مورد نیاز

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول با اشاره به اینکه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان سال آینده در پایان پایه نهم انجام خواهد شد، گفت:‌ باید معلمان مقطع متوسطه اول را که در سایر مقاطع مانند مقطع ابتدایی ساماندهی شده‌اند به پایه نهم بازگردانیم.

به گزارش عیارآنلاین، عظیم محبی در گفت‌وگویی درپاسخ به این پرسش « آیا از سال تحصیلی آینده انتخاب رشته دانش‌آموزان در پایان سال نهم انجام می‌شود»اظهار داشت: از سال تحصیلی آینده هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در پایه نهم یا همان سوم راهنمایی سابق انجام خواهد شد.

آموزش و پرورش

وی افزود: برای دانش‌آموزانی که از پایه هشتم در سال تحصیلی آینده به پایه نهم می‌روند کار هدایت تحصیلی در پایان پایه نهم انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش درخصوص تامین نیروی انسانی مورد نیاز برای پایه نهم عنوان کرد:‌ در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ پایه نهم در نظام آموزشی کشور استقرار می‌یابد بنابراین بحث تامین نیروی مورد نیاز در این پایه و ساماندهی آنها مطرح است.

محبی ادامه داد:‌هم‌اکنون دو میلیون دانش آموزان در پایه هفتم و هشتم تحصیل می‌کنند که پیش بینی می‌شود در سال تحصیلی آینده یک میلیون دانش‌آموز نیز وارد پایه نهم شوند که باید برای آنها برنامه ریزی لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون معلمانی که در مقطع متوسطه اول تدریس می‌کردند و کسر ساعت موظف داشتند برای جبران این کسر ساعت در مقاطع دیگر تحصیلی مشغول به کار شده‌اند، گفت: باید معلمان مقطع متوسطه اول را که هم‌اکنون در سایر مقاطع مانند مقطع ابتدایی یا بخش اداری فعالیت می‌کنند به پایه نهم بازگردانیم تا بتوانیم نیروی مورد نیاز برای این پایه را تامین کنیم که ساماندهی این موارد تا اسفند ماه صورت می‌گیرد.

محبی بیان کرد:‌در مقطع متوسطه اول نیاز به ۵۰هزار معلم پیش‌بینی می‌شود که در سال‌های بعد نیز همین تعداد نیرو در متوسطه دوم مورد نیاز است که باید تدابیر ساماندهی برای این موضوع از هم‌اکنون اندیشیده شود.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: