۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۷

پورمختار: صهیونیستی بودن مارلبورو برای کمیسیون اصل ۹۰ محرز شده است

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با اعلام اینکه صهیونیستی بودن شرکت فیلیپ موریس تولیدکننده سیگار مارلبورو برای نمایندگان این کمیسیون محرز شده است، گفت: باید اقدامات اساسی برای لغو مجوز فعالیت این شرکت در ایران انجام شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدعلی پورمختار که دیشب مهمان تلفنی برنامه از متن تا حاشیه شبکه سوم سیما بود با انتقاد از اظهارات متناقص وزارت امور خارجه در اعلام هویت یک شرکت که مجوز فعالیت در ایران را کسب کرده است، اظهار داشت: یک پرونده قطور در کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص وابستگی شرکت فیلیپ موریس تولیدکننده سیگار مارلبورو به صهیونیست‌ها تهیه شده است. به‌اعتقاد نمایندگان این کمیسیون صهیونیستی بودن این شرکت قطعی است و در این رابطه باید اقدامات اساسی برای لغو مجوز فعالیت شرکت مارلبورو در ایران انجام شود.

 پورمختار

وی با اشاره به اینکه اسم مدیر شرکت به‌جای فیلیپ موریس در اصل دیاموند و اصلیت یهودی آلمانی‌تبار دارد، افزود: نماد این شرکت یک شیر غرّان است که این تمثیل صهیونیست‌های یهودی است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ اضافه کرد: بسیاری از مدیران شرکت فیلیپ موریس مانند مدیر امور مالی از پیشگامان امضای قرارداد کمپ دیوید و حمله به طبس بوده‌‌اند.

پورمختار با بیان اینکه مارلبورو برای آنکه ماهیت صهیونیستی بودن خود را پنهان کند، اقدام به تأسیس یک هلدینگ کرده و تحت پوشش آن فعالیت می‌کند، تصریح کرد: کمیسیون اصل ۹۰ ایراد اصلی فعالیت این شرکت را در ایران متوجه وزارت امور خارجه می‌‌داند زیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌استناد گزارش وزارت خارجه در صهیونیستی نبودن این شرکت اقدام به ارائه مجوز فعالیت به این شرکت کرده است.

به‌اعتقاد وی، وزارت اطلاعات رسماً صهیونیست بودن شرکت مارلبورو را اعلام کرده است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با اعلام «هم اکنون منتظر بازگشت وزیر امور خارجه از وین هستیم تا با حضور در این کمیسیون توضیحات خود را در رابطه با گزارش‌های وزارت امور خارجه بیان کند» اظهار داشت: یکی از گلایه‌های اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وزارت امور خارجه اعلام گزارش‌های متناقض است زیرا یک بار شرکت مارلبورو را صهیونیستی و بار دیگر آن را غیرصهیونیستی اعلام می‌کند؛ این موضوع برای نمایندگان با سؤالات زیادی همراه است.

پورمختار اضافه کرد: یکی از دلایل وزارت امور خارجه در بلامانع بودن فعالیت شرکت مارلبورو در ایران حجم زیاد قاچاق سیگار مارلبورو به کشور است، حال باید پرسید: یعنی ما توانایی مقابله با قاچاق سیگار را نداشته و برای جلوگیری از این موضوع اجازه تأسیس شرکت مارلبورو را در ایران صادر کرده‌ایم تا از قاچاق این سیگار جلوگیری کنیم؟

به گزارش تسنیم، قرار بود در برنامه تلویزیونی دیشب متن و حاشیه مسئولان وزارت امور خارجه، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دادستانی کل کشور توضیحات لازم را در چرایی ارائه مجوز فعالیت شرکت مارلبورو در کشور بیان کنند اما هرکدام به‌دلایلی حاضر به گفت‌وگو نشدند.

البته باید این نکته را متذکر شد که دادستانی کل کشور رسماً به‌صورت شفاهی و کتبی صهیونیستی بودن شرکت مارلبورو را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: