۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۲
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات عنوان کرد:

افق ۱۰ ساله نرخ خوراک پتروشیمی ها تعیین شد/بازگشت اطمینان خاطر به صنعت پتروشیمی

در مقوله نرخ گذاری خوراک پتروشیمی طی مقطع فعلی، سه پیشنهاد قابل توجه مطرح می باشد که در این میان، پیشنهادی که مطابق قانون هدفمندی یارانه ها است، مقبولیت بیشتری دارد.

به گزارش عیارآنلاین، با توجه به تصویب نرخ گذاری خوراک پتروشیمی برای افق ۱۰ ساله در مجلس شورای اسلامی، مقرر شده که جزییات و چگونگی نرخ گذاری خوراک پتروشیمی در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد و تصویب شود.

پتروشیمی

در همین راستا، جعفرزاده ایمن آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در گفتگویی اظهار داشت: در مقوله نرخ گذاری خوراک پتروشیمی طی مقطع فعلی، سه پیشنهاد قابل توجه مطرح می باشد که در این میان، پیشنهادی که مطابق قانون هدفمندی یارانه ها است، مقبولیت بیشتری دارد.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: بنابراین می توان اظهار کرد که به منظور ایجاد اطمینان خاطر سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی و همچنین برای اجتناب از صدمه به صنعت پتروشیمی و بورس کشور پیشنهاد می گردد که نرخ گذاری صنعت پتروشیمی برای افق ۱۰ ساله بطوری تعیین گردد که نرخ خوراک به صورت پلکانی و با شیب ملایمی سالانه تعدیل گردد. مبنای تعدیل نرخ خوراک پتروشیمی این است که نرخ بازده داخلی ۲۵ درصد برای سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی محقق شود.

وی در خاتمه افزود: به نظر بنده، پیشنهاد مذکور، منطقی می باشد و شوکی به صنعت پتروشیمی وارد نمی شود. گفتنی است در مقطع فعلی، سرمایه گذار به دلیل ابهام اقدام به سرمایه گذاری در این صنعت نمی کند اما چنانچه ابهام فعلی در صنعت پتروشیمی رفع گردد، سرمایه گذار با اطمینان بیشتری اقدام به سرمایه گذاری خواهد کرد.همچنین نرخ گذاری خوراک پتروشیمی حداکثر تا انتهای هفته جاری در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد.

منبع: بورس نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: