۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۸
در پی تمدید مذاکرات

اتحادیه اروپا تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید می‌کند

منابع آگاه اروپایی گفتند به دنبال تمدید ۷ ماهه مهلت مذاکرات هسته ای ایران، اتحادیه اروپا قصد دارد تعلیق برخی تحریم ها علیه ایران را تمدید کند.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فرانس پرس، یک منبع دیپلماتیک گفت، به دنبال تمدید ۷ ماهه مهلت مذاکرات هسته ای ایران، اتحادیه اروپا نیز احتمالا تعلیق برخی تحریم ها علیه ایران را تمدید خواهد کرد.

مذاکرات  با 5+1 - تحریم
چنین اقدامی ممکن است امروز در قالب یک فرآیند کتبی به تصویب ۲۸ عضو اتحادیه اروپا برسد. این اقدام تحریم هایی را در بر خواهد گرفت که در ماه ژانویه تعلیق شده بودند.
این منبع آگاه دیروز بدون اشاره به مدت تمدید این تحریم ها گفت: «مذاکرات تمدید شده است، بنابراین تعلیق تحریم ها نیز تمدید خواهد شد.»
تعلیق ماه ژانویه، شامل ممنوعیت بیمه و نقل و انتقال نفت خام ایران در سال ۲۰۱۲ بود که در کاهش بیش از ۵۰ درصدی صادرات ایران نقشی مهم ایفا کرد.
تعلیق این تحریم ها پس از آن صورت گرفت که آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد، تهران به تعهدات توافق نوامبر ۲۰۱۳ در مورد تعطیلی بخش هایی از برنامه هسته ای خود پایبند بوده است.
تعلیق این تحریم ها همچنین در ماه جولای نیز تمدید شده بود.
ایران و قدرت های جهانی دیروز نتوانستند قبل از موعد تعیین شده به توافقی جامع در خصوص پرونده هسته ای ایران دست یابند و ناگزیر شدند مدت مذاکرات را برای ۷ ماه دیگر تمدید کنند.
ناکامی در حصول توافق پس از ۵ روز مذاکرات دیپلماتیک در وین بین ایران و گروه ۱+۵ اتفاق افتاد.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: