۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۷
شجاعی در گفت و گویی خبر داد:

عضویت نعمت زاده در هیچ شرکت خصوصی اثبات و احراز نشد/ استعفا قبل از تصدی وزارت

دادستان دیوان محاسبات از پایان بررسی ها درخصوص عضویت نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در شرکت های خصوصی خبر داد و اعلام کرد: در شرایط کنونی عضویت آقای نعمت زاده در هیچ یک از شرکتهای خصوصی اثبات و احراز نشد و وی قبل از تصدی وزارت، به خروج و استعفا از هیات مدیره شرکتهای خصوصی اقدام کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، فیاض شجاعی در گفت و گویی درخصوص بررسی های صورت گرفته درباره عضویت نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در هیات مدیره شرکت های خصوصی، اظهارداشت: ما از طرق مختلف از جمله از طریق واحدهای فنی و حسابرسی موضوع را مورد بررسی قرار دادیم و نتیجه بررسی واحدهای فنی حسابرسی ۲۶ آبان‌ماه طی نامه ای به آقای احمد توکلی نماینده محترم مردم تهران که پیگیر موضوع بود، منعکس شد.

فیاض شجاعی

وی ادامه داد: مضمون نامه بدین شرح است که اقدامات دیوان محاسبات درباره عضویت مهندس نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در مدیریت وعضویت تعدادی از شرکت‌های خصوصی، به این جمع بندی رسید که موردی دال بر عضویت ایشان در هیچیک از شرکت‌های خصوصی احراز نشد.

شجاعی خاطرنشان کرد: غیر از این مورد نیز از مسیر دیگری موضوع را بررسی کردیم به این صورت که به یکی از روسای شعب دادیاری ماموریت دادیم تا از طریق اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موضوع را بررسی کند. در این بررسی شرکت به شرکتی که مدنظر بود آقای نعمت زاده در آن شرکت ها عضویت دارد، مورد رسیدگی قرار گرفت و مجددا به همان نتیجه رسیدیم که در وضعیت فعلی عضویت ایشان در هیچیک از شرکت‌های خصوصی احراز و تایید نمی‌گردد.

دادستان دیوان محاسبات کشور تاکید کرد: در نهایت جمع‌بندی دادستانی دیوان محاسبات بر این مقرر شد که مستند به بررسی‌های به‌عمل آمده از طریق واحدهای فنی و حسابرسی دیوان محاسبات و استعلام از مراجع ذی‌ربط از جمله اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در وضعیت فعلی عضویت آقای مهندس نعمت‌زاده در هیچیک از شرکت‌های خصوصی اثبات و احراز نمی‌گردد و نعمت زاده قبل از تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت به خروج و استعفا از هیات مدیره شرکت‌های خصوصی اقدام کرده است.

منبع : خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: