۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۵

واعظی: فیلترینگ هوشمند فقط بخش های مجرمانه را مسدود خواهد کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فیلترینگ هوشمند قادر به تفکیک محتوای مجرمانه از سایر بخش های سایت‌ها خواهد بود و فقط بخش های حاوی محتوای مجرمانه را مسدود می کند.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فیلترینگ هوشمند قادر به تفکیک محتوای مجرمانه از سایر بخش های سایت‌ها خواهد بود و فقط بخش های حاوی محتوای مجرمانه را مسدود می کند.

واعظی

واعظی با تاکید بر خواسته دانشگاهیان و خانواده ها بر استفاده از مطالب مفید و علمی سایتها همزمان با حفظ صیانت اجتماعی گفت: فیلترینگ فعلی به گونه ای است که در صورتی که در سایتی مطالب مجرمانه وجود داشته باشد بایستی کل سایت مسدود و فیلتر شود و به عبارتی بخش های غیر مجرمانه آن قابل استفاده نیست.

وی افزود: با همت نخبگان و جوانان عزیزایرانی فیلترینگ هوشمند راه اندازی خواهد شد و این امر پالایش محتوی را به صورت هدفمند هدایت خواهد کرد.

وزیر ارتباطات اجرای این پروژه را یک طرح ۱۰ ماهه عنوان کرد و گفت: فاز اول این طرح یک ماه، فاز دوم سه ماه و فاز سوم ۶ ماه طول خواهد کشید و ان شاء ا… در مدت ۱۰ ماه این پروژه اجرایی خواهد شد و نیازهای جامعه علمی و دانشگاهی جهت استفاده از مطالب مفید مندرج در فضاهای مجازی برطرف می شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: