۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۰
نوبخت:

افزایش ۲۰ درصدی سهم عمران در پیش نویس بودجه ۹۴

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از افزایش سهم بخش عمران در پیش نویس بودجه سال ۹۴ خبر داد و گفت: این رقم درمقایسه با سال جاری ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدباقر نوبخت صبح دوشنبه در بازدید از طرح بزرگ مصلی امام خمینی(ره)و نشست با دست اندرکاران این طرح از افزایش سهم بخش عمران در پیش نویس بودجه سال ۹۴ خبر داد و گفت: این رقم درمقایسه با سال جاری ۲۰ درصد افزایش یافته به نحوی که در این پیش نویس ۵۰ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی درنظر گرفته شده است.

نوبخت

وی افزود: از مجموع ۴۱ هزار میلیارد تومان اعتبارت عمرانی امسال، تاکنون ۲۵ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و تا پایان سال این رقم افزون بر ۳۰ هزار میلیارد تومان خواهد شد.

نوبخت با بیان اینکه تکمیل ۴۷۰ طرح نیمه تمام در دستور کار دولت قرار دارد که مصلی تهران از جمله آنهاست؛ افزود: برای تکمیل مرحله نخست طرح بزرگ مصلی امام خمینی(ره) در بودجه ۹۴ اعتبار در نظر گرفته شده است.

سخنگوی دولت یازدهم، سرمایه گذاری در طرح های عمرانی را از راهبردهای دولت برای خروج از رکود، مهار تورم و رشد اقتصادی در کشور عنوان کرد و گفت: بدون تردید طرح مصلی تهران از ابرپروژه های عمرانی و مقدس در کشور با ابعاد دینی، فرهنگی، آموزشی و نمایشگاهی است که با اتمام آن هم نمازگزاران آدینه و هم افراد متدین و جویای علم و فرهنگ از امکانات نمایشگاهی و سالن های آمفی تئاتر آن بهره مند خواهند شد.

نوبخت با تاکید بر اینکه، دولت برای اعتلای فرهنگی و دینی جامعه اعتبارات قابل توجهی هزینه و سرمایه گذاری می کند، گفت: علاوه بر دستگاههای دولتی بخش قابل توجهی از اعتبارات فرهنگی دستگاههای غیردولتی هم از بودجه دولت تامین می شود.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: