معاون وزیر نیرو در گفت‌وگویی اعلام کرد

طرح برخورد با مشترکان پرمصرف آب تا پایان سال آماده اجرا می‌شود

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: با هماهنگی دولت طرح برخورد با مشترکان پرمصرف آب را تا پایان سال آماده اجرا می‌کنیم تا از ابتدای سال آینده امکان اجرای این طرح وجود داشته باشد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا دائمی در گفت‌وگویی اظهار داشت: مشترکانی که بسیار بیش از دیگران به مصرف آب می‌پردازند در سالهای گذشته نشان داده‌اند که به درخواست صرفه‌جویی و تلاشی که برای فرهنگ سازی می‌شود بی‌توجه هستند و نیاز است که طرحی برای برخورد با آنها مصوب شود تا شاید با اعمال محدودیت‌ها در استفاده از خدمات آب و برق و یا مواجهه با جرایم مالی در صورت مصرف بی‌رویه، نسبت به اصلاح رویه مصرف خود توجه کنند.

علی‌رضا دایمی - علیرضا دائمی

وی افزود: طرحی که وزارت نیرو در خصوص برخورد با مشترکان پرمصرف به دولت داده و در کمیسیون‌های اقتصادی دولت در دستور بررسی قرار دارد، در صورت تصویب به ما امکان برخورد قانونی با مصرف بی‌رویه را خواهد داد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو تصریح کرد: مشترکانی که بسیار بیش از دیگران مصرف می‌کنند و عموماً ۸ تا ۱۰ برابر متوسط مصرف کشور در بخش آب شرب خانگی مصرف دارند، درصد کمی از جامعه را شامل می‌شوند که در کلان‌شهر تهران حدود ۳هزار مشترک شناسایی شده‌اند و در کلان‌شهرهای دیگر نیز، این تعداد کمتر از این رقم است اما مجموع حجم مصرف آنها قابل توجه است.

دائمی در پاسخ به «چه‌زمانی طرح برخورد با مشترکان پرمصرف در دولت نهایی شده و آماده اجرا می‌شود؟»، گفت: در وزارت نیرو برخورد با مشترکان پرمصرف را برای پیک مصرف سال ۹۴ در برنامه داریم.

وی افزود: در کمیسیون‌های اقتصادی دولت طرحهای بسیاری در دست بررسی است که این طرح هم یکی از آنهاست، ما با هماهنگی دولت طرح برخورد با مشترکان پرمصرف را تا پایان سال آماده اجرا می‌کنیم تا از ابتدای سال آینده، امکان اجرای این طرح وجود داشته باشد.

منبع : تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: