نوبخت: پرداخت یارانه نقدی در سال آینده ادامه می یابد

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از پرداخت و استمرار دو یارانه نقدی و غیرنقدی در سال آینده خبر داد و گفت:به خانوارهای کم درآمد یارانه غیرنقدی هم به عنوان حمایت غذایی پرداخت می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدباقر نوبخت در حاشیه نشست ستاد کشوری نظارت بر تعرفه های سلامت گفت: همچنان توصیه می شود خانواده هایی که می توانند بدون یارانه زندگی کنند به دولت اجازه بدهند که این منابع را برای اجرای طرح هایی مثل طرح تحول سلامت مجددا به جامعه برگرداند.

نوبخت

وی افزود: دولت هیچ رقمی از این یارانه ها به خزانه خود واریز نمی کند، بلکه از خزانه خود مثل امسال ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان هم به مردم کمک می کند.

نوبخت گفت: شاید مناسب این باشد که بتوانیم اجرای طرح مرتبط با قانون هدفمندکردن یارانه ها را عمدتا معطوف به همین منابع کنیم بنابراین یارانه نقدی به همه خانوارها داده می شود.

وی افزود: برای تولید و طرح تحول سلامت هم منابع مناسب دیده شده است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور همچنین از اجرای دو برنامه برای جوانان و زوج های جوان در قالب بودجه ۹۴ خبر داد و گفت: یکی مرتبط با تامین مسکن و دیگری شغل جوانان است که جزئیاتش بعدا اعلام می شود.

نوبخت در پاسخ به سوالی درباره تامین نیروی انسانی بیمارستان ها گفت: قرار شد وزارت بهداشت پیشنهاد های توجیحی خود را بیاورد و ما هم بررسی کنیم تا بتوانیم برای سال ۹۴ برای تامین کادر درمانی بیمارستان هایی که ساخته شده است اما فعال نیست اقدام کنیم.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: