۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۰
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در گفت‌وگویی مطرح کرد

اجرای ۱۲ مدل اشتغال فارغ‌التحصیلان/ بررسی استخدام مربیان حق‌التدریس در دولت

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به اجرای ۱۲ مدل برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی گفت: تبدیل وضعیت استخدام مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است.

به گزارش عیارآنلاین، کورش پرند در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت تبدیل وضعیت استخدام مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: در مقطعی که این مسئله در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، مجلس آن را به سازمان فنی و حرفه‌ای ابلاغ نکرد.

کوروش پرند

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: چندی پیش با مذاکره‌ای که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام دادیم پیش‌نویس آئین‌نامه این مسئله را تدوین کردیم و شخص وزیر پس از امضاء، پیش‌نویس آئین‌نامه را به کمیسیون اجتماعی دولت ارسال کردند.

وی ادامه داد: تبدیل وضعیت مربیان فنی و حرفه‌ای باید در جلسات کمیسیون اجتماعی دولت بررسی شود که تا کنون، سه جلسه کارشناسی برگزار شده و طی آن برخی تغییرات در پیش‌نویس آئین‌نامه اعمال و نهایی شد و امیدواریم که با تصویب در کمیسیون اجتماعی دولت این پیش‌نویس برای تصویب به هیأت دولت ارسال شود.

پرند در پاسخ به سؤالی درباره برنامه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی گفت: در این طرح ۱۲ بسته و مدل اجرایی در نظر گرفته شده است برای مثال آموزش در مراکز جوار دانشگاهی از گذشته تا الان در حال اجراست و بحث ما این است که این آموزش‌ها تقویت شده و توسعه پیدا کند.

وی گفت: یکی از برنامه‌های مهم برای فارغ‌التحصیلان، طرح کارورزی است که جزء برنامه‌های وزارت کار است که با کمک وزارت صنعت اجرایی خواهد شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای آموزش‌های محصول‌محور با کمک بخش خصوصی گفت: اخیراً کارآفرینان در حوزه هنر در خانه و همچنین تولید کیف و مانتو وارد چرخه این کار شدند و مشاوره و هدایت شغلی را هم همراه دارند.

پرند در پاسخ به سؤالی درباره چگونگی اجرای برنامه آموزش و اشتغال در مناطق محروم گفت: در این گونه استان‌ها با استاندار هماهنگ می‌کنیم و در صورت علاقمندی مسئولان استانی، یک تور کارآفرینی بر اساس نیازهای استان و آمایش سرزمینی به آن استان اعزام می‌کنیم.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: