۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۳
در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری تحقیقاتی

طیبی: جهاد دانشگاهی آماده تأسیس آزمایشگاه‌های سازمان ملی استاندارد است

رییس جهاد دانشگاهی گفت: این نهاد آماده همکاری با سازمان ملی استاندارد برای تأسیس آزمایشگاه‌های استاندارد و فعالیت‌های تحقیقاتی در این زمینه است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر حمیدرضا طیبی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان ملی استاندارد که صبح امروز در خبرگزاری دانشجویان ایران با حضور جمعی از معاونان و مدیران جهاد دانشگاهی و مهندس نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد و جمعی از مدیران این سازمان صورت گرفت، در همین زمینه افزود: برای همکاری تحقیقاتی و آزمایشگاهی در حوزه استاندارد لازم است دولت از نهادهای متقاضی همکاری از جمله جهاد دانشگاهی در قالب اعطای وام‌ و تسهیلات جهت تأسیس آزمایشگاه‌های استاندارد، مانند آزمایشگاه حمل و نقل و … حمایت‌هایی صورت دهد.

دکتر حمیدرضا طیبی

وی گفت: در این صورت، جهاد دانشگاهی با ظرفیت در اختیار و نیز با حضور متخصصان این نهاد قادر به همکاری با سازمان ملی استاندارد برای تاسیس آزمایشگاه‌های استاندارد است.

رییس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: سازمان ملی استاندارد به جای آزمایشگاه‌داری، می‌تواند این امر را به نهادهای تحقیقاتی واگذار کرده و از آنها حمایت‌های مالی برای همکاری در تاسیس آزمایشگاه‌های مورد نیاز سازمان ملی استاندارد کند.

وی این امر را کمک به تسریع و توسعه تحقیقات مورد نیاز این سازمان و بسیاری ضروری دانست.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: