۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۱
روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس اعلام کرد

قیمت خوراک مایع هلدینگ خلیج فارس ۹۵ درصد میانگین صادراتی تعیین می‌شود

در حال حاضر قیمت خوراک مایع دریافتی برای مجتمع‌های پتروشیمی تحت مدیریت هلدینگ خلیج فارس بر اساس متوسط قیمت ماهانه و معادل ۹۵ درصد میانگین صادراتی آن (فوب خلیج فارس) تعیین می شود.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس، در حال حاضر قیمت خوراک مایع دریافتی برای مجتمع های پتروشیمی تحت مدیریت هلدینگ خلیج فارس بر اساس متوسط قیمت ماهانه و معادل ۹۵ درصد میانگین صادراتی آن (فوب خلیج فارس) تعیین می شود و بر اساس کاهش یا افزایش نرخ های جهانی تغییر می کند.

هلدینگ خلیج فارس

به طور مثال میانگین قیمت ارائه شده برای خرید خوراک مایعات پتروشیمی نوری که از جمله شرکتهای مجموعه هلدینگ خلیج فارس است در شش ماه اول سال ۱۳۹۳ حدود ۸۲۷ دلار بوده که این قیمت در مهرماه سال ۹۳ به دلیل کاهش قیمت های جهانی نفت ، معادل ۶۹۰ ( در هر تن ) دلار محاسبه شده است .

همچنین این نکته نیز یاد آور می شود قیمت گذاری خوراک مایع و گاز تحویلی به مجتمع های پتروشیمی موضوعی است که در ماده (۱) قانون هدفمند کردن یارانه ها مورد توجه قرار گرفته است ولی به دلیل وجود مشکل میان تبصره های ” الف ” و ” ب ” ماده (۱) در حال حاضر خوراک مایع تحویلی به مجتمع های پتروشیمی با قیمت معادل ۹۵ درصد خلیج فارس محاسبه می شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: