نعمت زاده: افزایش کیفیت و برندسازی لازمه توسعه صنعت لوازم خانگی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برندسازی، افزایش صادرات، افزایش کیفیت و توجه بیشتر به تحقیق و توسعه از مهمترین اولویتهای توسعه صنعت لوازم خانگی است.

به گزارش عیارآنلاین، نعمت زاده در جمع تولیدکنندگان،انجمن ها وتشکلهای صنعت لوازم خانگی با اشاره به ضرورت آسیب شناسی و ارتقاء نقاط قوت صنعت لوازم گفت: رفع موانع تولید و صادرات باید با کمک تولیدکنندگان لوازم خانگی صورت بگیرد.

نعمت زاده
نعمت زاده افزود: باید فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی در جامعه بیشتر گسترش یابد و خود تولیدکنندگان نیز با افزایش کیفیت و توسعه خدمات پس از فروش به این مهم کمک نمایند.
وی همچنین با بیان اهمیت لایحه ای که به مجلس شورای اسلامی ارائه شده افزود : با هماهنگی صندوق توسعه به شرکتها تسهیلات لازم بابت تفاوت انرژی که صرفه جویی میشود پرداخت می شود.
وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: به شرط آنکه تولیدات کیفیت بالای داشته باشد وزارت نفت نیز حمایتهای لازم را انجام خواهد داد.
نعمت زاده تاکید کرد:صنعت لوازم خانگی قابلیت یک حرکت جهشی دارد و با تلاش تولیدکنندگان می تواند سهم خود را در کل صنعت افزایش دهد.
تشکیل کارگروهها، انجام اصلاحات لازم در تعرفه ها ، حمایت از تبلیغات داخلی ، مشکلات بانکی و افزایش نقش تشکلها و انجمنها ازجمله موارد مهمی بود که از سوی تولیدکنندگان لوازم خانگی در این جلسه مطرح شد.
همچنین بومی سازی تکنولوژی تولید درصنعت لوازم خانگی،انتقال نسبی تکنولوژیهای نوین و روز دنیا در این صنعت ، ایجاد نسبی و محدود برند و شروع سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه و خدمات پس از فروش ،تولید بخش عمده ای از مواد اولیه، اجزاء و قطعات ،افزایش عمق ساخت داخل،وجود نیروی کار جوان، فعال و مستعدو بازار مناسب در داخل و کشورهای همجوار و منطقه از مزیت های این صنعت بود که در این جلسه مطرح شد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: