عضو کمیسیون عمران مجلس: ساخت ناقص آزادراه تهران-شمال بی‌معنی است

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که ساخت آزادراه تهران-شمال به‌صورت ناقص معنا ندارد از توجه رئیس بنیاد مستضعفان به‌عنوان نقطه مثبت این پروژه یاد کرد و گفت: مجلس پیگیر ساخت آزادراه مذکور به‌صورت کامل است.

به گزارش عیارآنلاین، مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگویی اظهار کرد: در ابتدا قراردادی برای ساخت آزادراه تهران-شمال با بنیاد مستضعفان منعقد می شود که بر اساس آن در قبال حدود ۷۰ میلیون مترمربع این پروژه ساخته شود.

مهرداد لاهوتی

وی با بیان این‌که اختلافاتی در مسیر اجرای پروژه مذکور به وجود آمد، تصریح کرد:‌ برآورد اولیه برای ساخت این آزادراه در دولت آقای هاشمی ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان بود، اما در نهایت چون زمان برد حدود ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شد.

وی با اشاره به منابع محدود دولت، خاطرنشان کرد: اگر بخوانیم با تکیه به بودجه‌های دولتی این پروژه را تکمیل کنیم، کار سخت، دشوار و زمانبری خواهد بود. فکر می‌کنم آمدن آقای سعیدی‌کیا به بنیاد مستضعفان می‌تواند خیلی به این موضوع کمک کرده است چراکه وی در جریان این پروژه به صورت کامل است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که رئیس بنیاد به دنبال ساخت آزادراه تهران-شمال است، بیان کرد: اگر قرار باشد قسمتی از آزادراه تهران-شمال ساخته نشود، این پروژه معنی ندارد. کل این آزادراه ۱۲۱ کیلومتر بوده که یک سوم آن تونل است. اگر مثلا قطعه یک آزادراه اجرا شود به آن هدفی که مد نظر است نمی‌رسیم.

لاهوتی با بیان این‌که در کمیسیون عمران جلسه‌ای در رابطه با آخرین تغییرات ساخت آزادراه تهران-شمال برگزار می‌شود، گفت: موضوع مهم ایجاد اراده برای تکمیل این پروژه است که با آمدن سعیدی‌کیا به بنیاد مستضعفان این اراده شکل گرفت.

به گزارش تسنیم، وزیر راه و شهرسازی پنج‌شنبه گذشته در بازدید از آزادراه تهران-شمال گفته بود:‌ اولویت وزارت راه بر اساس نگاه واقع بینانه تکمیل کامل قطعه اول و توسعه جاده فعلی چالوس در مناطق دو و سه و همچنین تکمیل و ایمن سازی بخش های باقیمانده قطعه چهارم آزاد راه تهران شمال است.

آخوندی توجه به مسائل ریست محیطی این پروژه به ویژه منطقه غربی تهران و روستاهای وابسته به کن و سولقان به عنوان یک ریه تنفسی کلان شهر تهران را از مسایل محوری تکمیل قطعه اول برشمرد وبر لزوم نگهداری باغات روستاهای مسیر قطعه اول تاکید کرد.

وی بیان کرد: برآوردها این است که با قیمت های فعلی تکمیل این آزادراه نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه دارد که شامل ۱۰۰۰میلیارد تومان در قطعه یک، ۸۵۰۰ میلیارد تومان در قطعه ۲و ۳ و همچنین ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل قطعه چهار لازم است که افزایش ظرفیت جاده چالوس نیز هزینه هایی را در بر دارد.

آخوندی گفت: برای اینکه تعهد بیجا نداشته باشیم اولویت ما تکمیل قطعه یک، افزایش ظرفیت جاده چالوس و تکمیل قطعه چهار است و ساخت قطعات دو و سه در برنامه قرار دارد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: