۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۱

وزیر ارتباطات: اپراتورها برای اعمال تعرفه اینترنت نیم ریال یک ماه فرصت دارند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تعرفه اینترنت موبایل برای GPRS و نسل های سوم و چهارم کیلوبایتی نیم ریال شد و اپراتورها یک ماه فرصت دارند تا خودان را با تعرفه های جدید هماهنگ کنند.

به گزارش عیارآنلاین، محمودواعظی بعد از جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که روز گذشته (یکشنبه) برای تعیین نرخ اینترنت موبایل برگزار شد، با بیان اینکه یکسان سازی تعرفه GPRS و تمامی نسل های موبایل صورت گرفت، اظهار کرد: نرخ هر کیلوبایت نیم ریال برای دیتای موبایل مصوب و در حقیقت پنج و چهارریال گذشته به نیم ریال تبدیل شد.

واعظی

وی دلیل این اقدام را خروج مردم از سرگردانی دانست و عنوان کرد: در گذشته نرخ GPRS ایرانسل و همراه اول در پیک تایم به ازای هر کیلوبایت پنج و چهار ریال و تعرفه ۳G هم به نحو دیگری محاسبه می شد که تصمیم گرفتیم تمامی این تعرفه ها یکی شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه تعرفه های جدیدی نیم ریالی از یک ماه دیگر اعمال می شود، گفت: یک ماه به همه اپراتورها فرصت دادیم که خودشان را برای تعرفه های جدید آماده کنند.

واعظی همچنین در ارتباط با راهکار دیگری برای کاهش هزینه های دیتا حتی کمتر از نیم ریال هم گفت: نکته بسیار مهم این است که ما بسته های مختلفی را برای اپراتورها تعریف کرده ایم که در حقیقت اگر مردم از این بسته ها استفاده کنند، نرخ اینترنت شان در برخی اوقات تا یک دهم ریال نیز کاهش می یابد.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: