۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۰
رییس کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی:

پیش‌نویس سازمان نظام زیست‌فناوری تهیه شد

رییس کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تهیه پیش نویس سازمان نظام زیست فناوری خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محمد علی ملبوبی، رییس کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره پیش نویس سازمان نظام زیست فناوری اظهار کرد: با توجه به اینکه بحث زیست فناوری مسایل پیچیده و تخصصی زیادی چه در زمینه اجرایی و چه در زمینه قضایی دارد نیاز داریم که یک نظام مشخص برای آن تعریف شود.

زیست فناوری
وی افزود: با همین هدف تقریبا ۸ سال پیش، کارگروهی تشکیل شد که پیش نویس سازمان نظام زیست فناوری را تهیه کرد و به مجلس ارائه داد اما این طرح در مجلس مسکوت ماند و در این چند سال به نتیجه نرسید.
به گفته ملبوبی، اخیرا شبکه مجازی زیست فناوری که از گروهی جوان خوش فکر و خوش آتیه در حوزه زیست فناوری شکل گرفته است که به صورت نظام مند و جدی پیگیر تشکیل نظام زیست فناوری هستند.
رییس کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با ابراز امیدواری از به نتیجه رسیدن تلاش های این شبکه مجازی، بیان کرد: در صورتیکه این نظام به تصویب برسد فناوری های زیستی در کشور به صورت سیستماتیک و تشکیلاتی پیگیری خواهد شد.
وی هدف اصلی از پیگیری تشکیل سازمان نظام زیست فناوری در کشور را گسترش نظام مند این حوزه عنوان کرد و گفت: گسترش زیست فناوری هدف اصلی ما از پیگیری سازمان نظام زیست فناوری است اما تلاش ما گسترش نظام مند این حوزه است نه یک گسترش بی حد و حساب.
ملبوبی با اشاره به اهمیت نقش ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شکل گیری سازمان نظام زیست فناوری است، اظهار کرد: با توجه به اینکه ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی مهم ترین مرجع کشور در زمینه زیست فناوری است نقش بسزایی در تصویب و اجرایی شدن آن خواهد داشت و امیدوار هستیم با کمک ستاد توسعه زیست فناوری بتوانیم این کار را با سرعت بیشتری پیش ببریم.
رییس کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در پایان عنوان کرد: در صورتیکه تشکیل سازمان نظام زیست فناوری به تصویب مجلس برسد می توانیم امیدوار شویم که هدایت و نظارت بر استفاده از فناوری های زیستی بر عهده این نظام قرار گیرد.

منبع : مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: