۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۰

ارائه بسته‌های جدید مهارتی برای بیکاران

معاون وزیر کار گفت: با هدف توانمندسازی و آموزش های مهارتی برای فاغ التحصیلان بیکار و دانشجویان، طرح های جدیدی تدوین و به اجرا گذاشته می شود.

به گزارش عیار انلاین، کورش پرند گفت: در راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال موثر در جامعه نیاز به تسهیلات بانکی و انگیزه های پیش رونده تولید محصول (قبل از تولید، حین تولید و بعد از تولید) داریم.

کارآفرینی

معاون وزیر کار بیان داشت: با توجه به یکی از رویکردهای فنی و حرفه ای در استفاده درست از منابع انسانی و منابع مالی، کارآفرینان، مخترعین و مهارت آموختگان برتر و موفق در تجاری سازی با توجه به توانایی های علمی و مهارتی باید وارد چرخه تولید شوند تا با توکل به خدا، خودباوری در شکوفاسازی اهداف متعالی سازمان و اعتماد به نفس در اجرای طرح ها و پروژه های مدیریت مصرف منابع تملکی و جاری و همچنین کاهش تلفات در این خصوص از حمایت های لازم برخوردار شوند.

پرند اظهارداشت: مرد عمل آن است که در مشکلات و موانع کاری با خلاقیت و فکر نو اهداف کلی سازمان را با توجه به فضای مهارتی، به نحو شایسته جلو ببرد.

وی با اشاره به این موضوع که شبکه توزیع و فروش در کشور در حال حاضر سنتی است گفت: خانواده بزرگ سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با داشتن بستر مناسب امکانات، تجهیزات و توانمندی های نیروی ماهر و متخصص دولتی و مراکز آموزشگاه های آزاد این ظرفیت را دارا است که خود بتواند یکسری از محصولات همچون پوشاک، موادغذایی، صیفی جات، پرورش آبزیان، گیاهان دارویی، صنایع دستی و غیره را به عنوان مصارف داخلی تولید نماید و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم محصولات تولیدی خود را با بسته بندی های مکانیزه صنعتی طبق استاندارد درآمد زایی نمایم.

این مقام مسئول در وزارت کار افزود: طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی برای عشایر و روستائیان و مناطق محروم با تاکید بر اشتغال پایدار با هدف جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستائیان به شهرها و حاشیه شهرنشینی با مشاغل کاذب تدوین شده است.

پرند در خصوص طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی برای فارغ التحصیلان بیکار و دانشجویان تاکید کرد: این طرح با تاکید بر اشتغال پایدار با هدف مدیریت و ساماندهی مخترعین، کارآفرینان برتر، مهارت آموختگان موفق در تجاری سازی با رویکرد آموزش منجر به اشتغال طبق نیاز متقاضیان صنایع، صنوف و غیره آماده شده است.

وی اظهارداشت: طرح آموزش، تولید، بازاریابی و فروش با هدف خودکفایی در مقابل تحریم ها و حمایت از تولیدات و محصولات داخلی در سطح ملی و فرا ملی در حال اجرا است.

معاون وزیر کار خاطرنشان کرد: همچنین طرح توانمندسازی زنان در معرض آسیب های اجتماعی، خود سرپرست، بی سر پرست و معتادین بهبودیافته در جامعه با هدف آموزش های مهارتی مشاغل خانگی، کسب درآمد و حمایت به اقتصاد خانواده با رویکرد عدم برگشت پذیری و امید به زندگی دوباره آنان در جامعه تدوین شده است.

پرند در خصوص افزایش درآمدها و کاهش هزینه ها طبق برنامه ریزی منطقی و درست در مراکز آموزش فنی و حرفه ای گفت: تمرکززدایی به میزان مصرف و صرفه جویی در حوزه هایی همچون انرژی (آب، برق، گاز، تلفن و …)، گرمایشی و سرمایشی، اینترنت و غیره موجب سوددهی بالایی خواهد شد که می توان بر کمیت و کیفیت کلیه منابع تاثیر بسزایی داشته باشد.

این مقام مسئول در وزارت کار درباره اهمیت نظام پیشنهادات بیان داشت: شخصا طرح یا پروژه ای كه توسط افراد با دانش و مهارت ارائه شود و با بهینه سازی یا بهره وری منطقی درجهت بهبود مستمر در راستای اقتصاد مقاومتی برای سازمان یا جامعه منفعت ملی یا فرا ملی داشته باشد توجه خاص داشته و برای اجرای آن، ضمن حمایت تلاش خود را برای تحقق آن خواهم کرد.

منبع:پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: