۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۰

جزئیات ماموریت جدید برقی ایران در ترکیه و عراق

یک مقام مسئول در توانیر با اشاره به بومی سازی ساخت و تولید بیش از ۱۲۰ قطعه و کالای پرمصرف در صنایع برق توسط متخصصان داخلی در شرایط تحریم، اعلام کرد: با وجود فعالیت شرکت‌های بزرگ خارجی در منطقه خاورمیانه، تعمیرات برخی از نیروگاه‌های عراق و ترکیه به ایران واگذار شد.

به گزارش عیار آنلاین، فريبرز تيموري در تشریح مهمترین برنامه های تعمیرات اساسی و دوره ای نیروگاه‌های برق کشور، گفت: با وجود شرایط تحریم اما تمامی مراحل تعمیرات اساسی و دوره یا نیروگاه هیا برق توسط متخصصان داخلی و بدون حضور خارجی ها انجام میشود.

نیروگاه برق حرارتی

مدير عامل شركت تعميرات نيروگاهي ایران با اعلام اینکه در شرایط فعلی سالانه بالغ بر ۲۵ هزار مگاوات نيروگاه تعمير اساسي و اورهال می شود، تصریح کرد: اين ميزان تقريبا يك سوم ظرفيت كنوني نيروگاهي كشور را در برمي گيرد.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت ۳۰۰ متخصص تعمیرات ویژه نیروگاه ها در این مجموعه برقی، اظهار داشت: هم اکنون در کنار تعمیرات نیروگاه‌ها، طراحی و تولید قطعات و کالاهای پرمصرف برق هم در دستور کار قرار گرفته است.

تیموری با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۲۰ قطعه و کالای پرمصرف در صنایع برق توسط متخصصان داخلی طراحی و تولید شده است، تبیین کرد: برای نخستین بار پره‌هاي توربين بخار و پره‌هاي كمپرسور توربين گازي در سطح صنعت برق کشور طراحی و تولید شده است.

مديرعامل شركت تعميرات نيروگاهي ایران با تاکید بر اینکه با داخلي سازي قطعه‌هاي مورد نياز صنعت برق بين ۶۰ تا ۷۰ درصد صرفه‌جويي ارزي حاصل می شود، تاکید کرد: علاوه بر ساخت قطعات داخلی و تعمیرات اساسی نیروگاه‌ها اخیرا ایران ماموریت جدیدی هم در سطح صنایع برق منطقه خاورمیانه بر عهده گرفته است.

این مقام مسئول با اشاره به انجام تعمیرات اساسی نيروگاه هاي عراق و و دو روتور متعلق به پالايشگاه هاي تركيه، تاکید کرد: علاوه بر اين نظارت بر تعميرات يك نيروگاه در تركيه نيز جزو ديگر فعاليت هاي خارج از كشور به شمار مي رود كه در نوع خود با وجود رقباي بسيار قدرتمند درمنطقه، موفقيت بزرگي  به شمار می رود.

وی چشم انداز توانیر حضوري پرقدرت در بازارهاي خارجي است، خاطرنشان کرد: بر این اساس اخیرا معاونت پروژه ها در دو حوزه خارجي و داخلي ایجاد شده است.

منبع:مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: