۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۷

دولت مکلف به قیمت گذاری فقط کالاهای اساسی، انحصاری و خدمات عمومی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف کردند قیمت گذاری را به کالاها و خدمات عمومی و انحصاری و کالاهای اساسی، یارانه ای و ضروری محدود کند.

به گزارش عیار انلاین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی عصر یکشنبه ماده ۳۰ طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را تصویب کردند و براساس این ماده به منظور تنظیم مناسب بازار، افزایش سطح رقابت، ارتقای بهره وری شبکه توزیع و شفاف سازی فرآیند توزیع کالا و خدمات دولت مکلف است با رعایت قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی قیمت گذاری را به کالاها و خدمات عمومی و انحصاری و کالاهای اساسی یارانه و ضروری محدود نماید.

مجلس

بر اساس تبصره یک این ماده دستورالعمل نحوه تعیین کالاهای اساسی، انحصاری و خدمات عمومی و فهرست و قیمت این کالاها و خدمات به پیشنهاد کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، معاونت نیرو، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، بر حسب مورد وزارتخانه ذیربط به تصویب شورای اقتصاد می رسد.

بر اساس تبصره دو این ماده در اجرای این ماده چنانچه قیمت فروش کالا و یا خدمات کمتر از قیمت روز تکلیف شود مابه التفاوت قیمت روز و تکلیفی باید همزمان تایید و از محل اعتبارات و منابع مصوب دولت در سال اجرا و یا از محل بدهی اشخاص ذیربط به دولت با تصویب هیات وزیران تهاتر شود.

محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پایان این جلسه گفت: مرخصی روز دوشنبه نمایندگان لغو می باشد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: