۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۱

آزادی عملکرد بخش خصوصی در معادن ضامن رشد تولید است

مدیرکل دفتر بهره برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است: امروز با توانمندی بخش خصوصی در معادن می توان کارهای ارزشمندی انجام داد و آزادی عملکرد آنها می تواند ضامن رشد تولید باشد.

به گزارش عیارآنلاین، عباسعلی اقبالی زارچ روز یکشنبه در جمع فعالان و تشکلهای بخش معدن در محل خانه معدن ایران، اظهار داشت: چنانچه فعالان بخش خصوصی در معادن خطایی داشتند، باید با تذکر و در جهت اصلاح امور گام برداشت.

معادن شن و ماسه
وی اضافه کرد: تحولات خوبی در بخش معدن قابل مشاهده است، زمانی حضور بخش خصوصی در حوزه آهن و مس یک آرزو بود، درحالی که امروز آنها در زمینه طلا هم فعالیت دارند.

اقبالی افزود: امروز یک شرکت متخصص بخش خصوصی ایران در تاجیکستان در زمینه اکتشاف طلا فعالیت دارد و این موجب خشنودی است.

براساس این گزارش، علاءالدین میرمحمد صادقی رئیس خانه معدن ایران نیز اظهار داشت: مذاکرات ۱+ ۵ نشانه لطف الهی و استقامت مردم ایران است و این مهم با توسل های هموطنان به ائمه معصومین(ع)و تحمل دشواری ها صورت گرفت و آینده ای روشن را نوید می دهد.

وی اضافه کرد: تشکلهای بخش معدن نیازمند هماهنگی و همفکری بیشتری هستند و چنانچه این مساله بروز پیدا کند، مسئولان نیز توجه بیشتری به تشکل ها خواهند داشت.

میرمحمد صادقی، فعالیت انفرادی در بخش معدن را ناموفق دانست و گفت: همگرایی لازمه تلاش در این بخش است و دولت یازدهم از حضور بخش خصوصی در عرصه های مختلف استقبال می کند.

وی با بیان آنکه اتاق ایران جایگاه و پایگاه اصلی بخش خصوصی کشور است، گفت: براساس قانون هر شهری در کشور می تواند دو نماینده در حوزه معدن در اتاق داشته باشد و تهران با انتخاب چهار نماینده مربوط به معادن باید در این عرصه فعال باشد.

میرمحمد صادقی افزود: هرگاه فعالان عرصه معدن درشهرستانها در انتخابات اتاق ایران مشارکت نداشته باشند، جایگاه آنان در اختیار صنعتگران و بازرگانان قرار می گیرد.

وی پیش بینی کرد: انتخابات مربوط به اتاق ایران در بهمن ماه امسال برگزار شود و از معدنکاران خواست در این برنامه مشارکت جدی داشته باشند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: