۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۴

سؤال از وزیر اقتصاد به خاطر اجرای ناقص هدفمندی، نپرداختن سهم تولید و بدهکاران مالیاتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اجرای ناقص هدفمندی یارانه‌ها، عدم تحقق سهم تولید و حذف غیر نیازمندان در کنار ممنوع‌الخروج نشدن بدهکاران مالیاتی از موارد سؤال از وزیر اقتصاد در مجلس است.

به گزارش عیار انلاین ،موسی‌الرضا با اشاره به سوال ملی خود از وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: این سوال توسط هیات رئیسه مجلس وصول شد و در ارتباط با نرخ ارز، اجرای قانون برنامه پنجم توسعه، هدفمندی یارانه‌ها و نیز برخی قوانین مالیاتی است.

موسی الرضا ثروتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر این وزیر اقتصاد در مورد برخی از قوانین اقتصادی تا کنون اقدامی انجام نداده است، تصریح کرد:‌ بر اساس اصل ۸۸ قانون اساسی صندوق توسعه ملی باید اعتبارات خود را بر مبنای توازن استان‌ها تخصیص دهد، اما تا کنون این موضوع عملیاتی نشده است و مشاهده می‌شود برخی استان‌ها نسبت به همسایگان خود فاصله بسیاری دارند.

وی افزود: این موضوع وظیفه وزیر اقتصاد بوده که اکنون بی‌خیال است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه‌ها به صورت کامل اجرایی نمی‌شود، تصریح کرد:‌ حذف غیرنیازمندان یارانه‌بگیر  و نیز عدم حمایت از تولید در راستای اجرای این قانون از دیگر سوالات مربوطه از وزیر اقتصاد است.

به گفته ثروتی در قوانین مالیاتی باید بدهکاران مالیاتی ممنوع‌الخروج شوند، اما به نظر می‌رسد دولت آنها را آزاد گذاشته و عملاً‌ این قانون اجرا نمی‌شود و وزیر باید پاسخگوی این شبهات در نشست علنی مجلس باشد.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: