۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۶

مطالعات ۶۰ اقتصاددان درباره ایران بدون نفت منتشر شد

کتاب “ایران بدون نفت” و “بایسته های اقتصاد مقاومتی” حاوی مطالعات حدود ۶۰ اقتصاددان برجسته کشور درباره راهکارهای به صفر رساندن سهم نفت در بودجه کشور است که توسط انتشارات رایحه تسنیم منتشر شده است.

به گزارش عیار انلاین، این کتاب حاوی مطالعات حدود ۶۰ اقتصاددان برجسته کشور در مورد راه های کاهش وابستگی اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی و بایسته های اقتصاد‌ مقاومتی است که به نقد و بررسی چالش های اقتصاد نفتی پرداخته است.

پرچم ایران و روسیه
کتاب “ایران بدون نفت” که توسط مهدی مهرپور تدوین و گردآوری شده است دارای ۴۶۸ صفحه بوده و۶۰ اقتصاددانان حاضر در این کتاب نظرات و پیشنهادات خود را در باب مسئله “ایران بدون نفت” و “راهکارهای رسیدن به یک اقتصاد بدون درآمدهای نفتی” به صورت مفصل بیان کرده اند.

در این کتاب، تمام ۶۰ اقتصاددان مذکور به سوالاتی همچون “اگرنتوانیم ازفردا نفت بفروشیم چه اتفاقی می‌افتد”، “چرا نفتی ترشدیم”، “آیا لغو تحریمهای خارجی مشکلات اقتصادی را حل می‌کند”، “اگر تحریمهای خارجی ادامه دار بود سناریوی مقابله چه باید باشد”، “نگاه اقتصاد مقاومتی برای مقابله با مشکلات اقتصاد ایران چیست” و… پاسخ داده اند.

در کتاب ایران بدون نفت ، تمام ۶۰ اقتصاددان، پاسخ گوی هشت سوال یکسان بوده که هر سوال در یک فصل قرار گرفته و تمام صاحب نظران به آن سوال پاسخ گفته اند.

این کتاب همانطور که در مقدمه آن نیز آمده است دروهله اول به عنوان یک بسته کارشناسی برای اجرا و عملیاتی کردن ایده ایران بدون نفت بوده و با ارائه راهکارها و پیشنهاداتی به دولت های فعلی و آینده نشان میدهد چگونه و با چه ابزارهایی میتوانند سهم نفت را در بودجه های سالانه به صفر برسانند.

گفتنی است ۶۰ اقتصاددانان حاضر در این کتاب از طیف‌ها و گرایشات مختلف فکری در حوزه اقتصاد بوده و تمامی آنها دارای تالیفات و پژوهش هایی در زمینه اقتصاد ایران و مسائل کلان اقتصادی می باشند، لذا پاسخ های آنها به سوالات یکسان میتواند راهنمای مناسبی برای تصمیم گیری های اقتصادی کشور و امکان سنجی طرح‌ها و ایده های مطرح شده درباره رسیدن به یک اقتصاد بدون درآمدهای نفتی باشد.

لازم به ذکر است عموم علاقه مندان به مباحث کلان اقتصادی می توانند این کتاب را از طریق “انتشارات رایحه تسنیم” تهیه کنند. همچنین ارسال کتاب ازطریق تماس با شماره تلفن های ۶۶۲۵۹۹۸۴-۰۲۱ و۰۹۳۸۱۲۷۲۵۸۷ ثبت سفارش برای ساکنان تهران و سایر شهرستان های کشور امکان پذیر می باشد.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: