۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۱

تکمیل ۲۹۰۰ پروژه نیمه‌تمام ملی نیازمند ۳۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با یادآوری اینکه پروژه‌های نیمه‌تمام ملی و استانی یکی از مشکلات اساسی پیش‌روی دولت و مجلس است، گفت: ۲۹۰۰ پروژه نیمه‌تمام ملی داریم که تکمیل این پروژه‌ها به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 به گزارش عیار انلاین، غلامرضا کاتب امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته بسیج با یادآوری اینکه امسال دولت برخلاف سال‌های گذشته لایحه بودجه کشور را به صورت دو بخشی به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد، گفت: در پی تقاضای مجلس، دولت احکام بودجه دائمی سال ۹۴ را در قالب یک لایحه تحت عنوان تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را به مجلس ارائه کرد که در دستور کار مجلس قرار دارد.

غلامرضا کاتب

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: بخش دوم لایحه بودجه، بخش تفصیلی آن است که در قالب ردیف‌ها از ۱۵ آذر که توسط دولت به مجلس ارائه خواهد شد، در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی که مجلس و دولت با آن مواجه است، پروژه‌های نیمه‌تمامی است که در کشور وجود دارد و در حال حاضر ۲۹۰۰ پروژه نیمه‌تمام ملی در کشور داریم که تکمیل این پروژه‌ها به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

کاتب با بیان اینکه ۳۵ هزار پروژه نیمه‌تمام در استان‌ها وجود دارد، گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استانی نیز به یکصد هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و دولت و مجلس امسال مصمم هستند با اتخاذ راهکارهای جدید و متناسب با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی این پروژه‌های نیمه‌تمام را به اتمام برساند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مجلس برای ادامه بررسی لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، هفته آینده جلسات فوق‌العاده برگزار خواهد کرد؟ گفت: اگر بررسی‌های مجلس در طول هفته جاری که به صورت دوشیفته جلسه داریم، به پایان نرسد، یقیناً هیات رئیسه تصویب خواهد کرد که هفته کاری سرکشی به حوزه‌های انتخابیه نیز برای برگزاری جلسات فوق‌العاده اختصاص داده شود و کار بررسی لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به اتمام برسد.

منبع:خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: