۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۹

جمع‌آوری کنتورهای مکانیکی/ ۲۰۰هزار کنتور هوشمند در حال نصب است

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اشاره به این‌که ۴۰ درصد از کنتورهای کشور مکانیکی هستند از برنامه جمع‌آوری کنتورهای ۵ آمپری خبر داد و گفت: ۲۰۰ هزار کنتور هوشمند نیز به صورت پایلوت در پنج منطقه در حال نصب است.

به گزارش عیار انلاین،غلامرضا خوش خلق ، با اشاره به برنامه‌های توانیر برای تعویض کنتورهای قدیمی و نصب کنتورهای هوشمند گفت: در حال حاضر مدت‌ها است که به جای کنتورهای مکانیکی، کنتورهای دیجیتالی نصب می شوند.

کنتور

وی تصریح کرد: براساس برنامه درصددیم که کنتورهای مکانیکی با قدرت پایین را تعویض کنیم البته زمان تعویض کنتورها بستگی به شرایط مالی ما دارد.

او با اشاره به این‌که تعداد محدودی کنتور پنج آمپر مکانیکی درکشور وجود دارد گفت:‌ در بیشتر مناطق کنتورها با قدرت پنج آمپر جمع‌آوری شده‌اند. درصدد جمع‌آوری کنتورهایی هستیم که بسیار قدیمی‌اند و برای مصرف فعلی پاسخگو نیستند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اشاره به برنامه توانیر برای نصب کنتورهای هوشمند نیز تاکید کرد: نصب کنتورهای هوشمند به صورت آزمایشی در برخی مناطق انجام شده و قرارداد مربوطه را با پیمانکاران و تولیدکنندگان بسته‌ایم.

خوش خلق از عقد قرارداد به میزان یک میلیون دستگاه با پیمانکاران و تولیدکنندگان خبر داد و گفت:‌ در مرحله اول نصب ۲۰۰ هزار کنتور در دستور کار است که انجام می شود و بعد از به دست آوردن نتایج عملکرد آن‌ها سایر کنتورها نیز نصب می شوند.

وی با تاکید بر این‌که کنتور یکی از لوازم اصلی ما است، گفت: بزرگترین حسن کنتورهای جدید (کنتور هوشمند) قرائت از راه دور است به گونه‌ای که نیاز به مراجعه نیست و بدون حضور میتوان میزان مصرف برق را رصد کرد.

به گزارش ایسنا، پیش از این شرکت برق از مشترکین خواسته بود تا کسانی که قرارداد ۱۵ آمپری دارند برای افزایش قدرت قرارداد تا ۳۲ آمپر مراجعه کنند.

اکنون توانیر درصدد جمع‌آوری کنتورهای پنج آمپری به صورت اولویت دار است و اگر بودجه تعویض سایر کنتورهای مکانیکی را داشته باشد برای این کار اقدام می کند.

به گفته بسیاری از کارشناسان صنعت برق قدرت پنج آمپر پاسخگوی زندگی امروزی افراد نیست بنابراین توانیر درصدد تعویض کنتورهای بسیار قدیمی پنج آمپری است.

منبع:ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: