۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۵

زمین های منطقه ویژه اقتصادی اترک آماده واگذاری به سرمایه گذاران است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان اعلام کرد: مقدمات واگذاری یکهزار هکتار زمین در منطقه ویژه اقتصادی اترک به سرمایه گذاران فراهم شده است.

به گزارش عیار انلاین، «رحمن محمدزاده» روز یکشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: محدوده این منطقه ویژه اقتصادی قابلیت توسعه تا دو برابر را دارد و بیشتر صنایع بزرگ و مادر در آن راه اندازی خواهد شد.

شهرک صنعتی
وی با یادآوری این که عملیات انجام زیرساخت ها در منطقه ویژه اترک در حال انجام است، افزود: در واگذاری زمین در شهرک های صنعتی، ۲۰ درصد قیمت به صورت نقدی و بقیه در قالب ۱۰ قسط ۳ ماهه دریافت می شود.

به گفته محمدزاده، در صورتی که واحد تولیدی تا پنج قسط اول (۱۵ ماهه) به بهره برداری برسد، بقیه قیمت زمین بخشیده می شود.

وی درباره وضعیت کنونی شهرک های صنعتی گلستان نیز تصریح کرد: کل مساحت اراضی شهرک های صنعتی استان گلستان ۲ هزار و ۴۰ هکتار است که یکهزار و ۷۳ هکتار آن برای استقرار واحدهای صنعتی واگذار شده و در ۷۶۶ هکتار آن صنایع مستقر شده است.

به گفته وی، حدود یکهزار هکتار از مجموع اراضی شهرک های صنعتی گلستان متعلق به منطقه ویژه اقتصادی اترک است.

محمدزاده همچنین هرگونه توسعه در بخش صنعت و اقتصاد را نیازمند تعامل و همکاری و وحدت رویه بین دولت و بخش خصوصی دانست و گفت: این تعامل و وحدت رویه در استان گلستان در حد مطلوب وجود دارد.

وی به مشکل سرمایه در گردش واحدهای صنعتی استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: پیگیری و رفع این مشکل در حوزه وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت است اما شرکت شهرک های صنعتی نیز در بحث نوسازی و تجهیز واحدهای صنعتی تسهیلات پرداخت می کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان افزود: امسال ۱۵ واحد صنعتی و تولیدی استان برای نوسازی و تجهیز واحد خود اعلام آمادگی کردند که تاکنون به ۱۲ واحد بین ۳ تا ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

به گفته وی، پارسال نیز به چهار واحد تولیدی گلستان از منابع بانکی خارج از استان هر کدام ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان درباره استفاده از خوشه های صنعتی در استان نیز گفت: برای استان گلستان سه خوشه صنعتی در بخش خوراک دام، فرش و لبنیات پیش بینی شده که خوشه خوراک دام اجرایی شده است.

محمدزاده با بیان این که کار مطالعات دو خوشه دیگر در حال انجام است، افزود: ایجاد باور جمعی در واحدهای تولیدی، تامین مواد اولیه و صادرات، کارکردهای اصلی خوشه های صنعتی است.

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی اترک، با هدف توسعه طرح های صنعتی در کشور و نیاز منطقه گلستان و بهمنظور کمک به رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در مرداد سال ۸۴ به تصویب رسیده است.

این منطقه اقتصادی در شمال استان گلستان واقع شده است.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: