۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۲

تولید گاز کشور تا ۳ سال آینده ۲ برابر می شود/ سهم ۷۰ درصدی گاز در سبد انرژی کشور

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: طی سه سال آینده با توجه به افزایش دو برابری ظرفیت تولید گاز کشور باید نحوه مدیریت گاز کشور نیز تغییر کند.

عراقیبه گزارش عیار انلاین، حمیدرضا عراقی اظهار داشت: افزایش دو برابری حجم تقاضا برای گاز، تبدیل تقاضا از مشترکین کوچک به مشتریان بزرگ صنعتی، افزایش تعداد خانوارها، وابستگی ۷۰ درصدی سهم سبد انرژی به گاز، ورود به تجارت جهانی گاز و چالش های ناشی از آن و ضرورت همکاری با شرکتهای بزرگ بین المللی به منظور دسترسی به تکنولوژی و منابع از جمله تحولاتی است که صنعت گاز تا افق ۱۴۰۴ با آنها مواجه است و باید برای آن برنامه ریزی کند.

وی با اشاره به اینکه تا سال ۱۳۹۶ حجم تولید گاز در کشور به ۳۳۰ میلیارد مترمکعب در سال افزایش می یابد، از نیاز این صنعت به ۶۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری برای اجرای پروژه های مربوط به آماده سازی زیرساخت های صنعت گاز خبر داد.

وی با بیان اینکه طی دو ماه آینده و با شروع اجرای بند ق تبصره ۲ قانون بودجه، حجم کار گسترده ای شروع خواهد شد، اظهار داشت: از آنجا که در تمام پروژه های مذکور با مسائل مالی روبه رو هستیم بنابراین نیاز به نظارت و بازرسی در این مقطع زمانی بیش از پیش احساس می شود.

به گزارش شرکت ملی گاز، عراقی ماموریت های این شرکت را مدیریت تامین گاز کشور، تجدیدساختار صنعت گاز و حضور فعال در فرصتهای مناسب تجارت جهانی گاز برشمرد و افزود: شرکت ملی گاز ایران، سازمانی است که امنیت کشور و همچنین منابع مالی کشور را در دست دارد بنابراین باید با ایجاد اعتماد درون و برون سازمانی در راستای تحقق اهدافش گام بردارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: