۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۱

عضو کمیسیون صنایع مجلس: واردات خودروهای خارجی به تولید ملی ضربه نمی زند

نماینده مردم اهواز، حمیدیه و باوی و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه واردات خودروهای خارجی به تولید ملی ضربه نمی زند گفت: این ایده که واردات خودروهای خارجی به تولید ملی ضربه و آسیب می رساند را قبول ندارم.

به گزارش عیار آنلاین، ‘سیدشریف حسینی’ روز یکشنبه افزود: در چند ماه گذشته و از ورودی های مختلف تنها هفت هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو خارجی در داخل کشور پلاک خورده و مشکلی هم برای صنعت خودرو ی داخلی بوجود نیامده است.

سید شریف حسینی

وی با انتقاد از برخی نگاه های مخالف ورود این خودروها (پلاک اروند) که این اقدام را باعث وارد آمدن ضربه و زیان به صنعت داخل می دانند افزود: چنین نگاهی باعث می شود که شرایط استان را نتوان مدیریت کرد.

حسینی گفت: با توجه به شرایط موجود برخی مشکلات خاص در زمینه بیکاری، گرد و غبار ، آب و باران های اسیدی که در استان وجود دارد باید این حداقل بهره مندی از مزیت خودروهای پلاک اروند را به مردم خوزستان داد.

وی افزود: استان خوزستان با داشتن پتانسیل های عظیمی مانند نفت، گاز و نیشکر و انرژی های مختلف ولی از لحاظ داشتن جامعه بیکار یکی از استانهای بالای کشور است و دادن امتیاز تردد خودروهای پلاک اروند به کل استان کمترین امتیاز به مردم است.

حسینی گفت: تنها چند ماهی است که بحث ماشین های اروندی مطرح است و هنوز پراید، پژو و سمند بیشترین خریدار را دارد.

استاندار خوزستان در هفته دولت تردد خودروهای پلاک اروند در تمامی محورهای استان را مجاز اعلام کرد که این اقدام با واکنش برخی از افراد از جمله وزیر صنعت، معدن و تجارت روبرو شد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: