۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۶
مشاور وزیر کار مطرح کرد

لزوم توسعه بنگاه‌های موجود/ ۹۶.۵ درصد واحدهای تولیدی زیر ۱۰ نفرند

مشاور وزیر کار با بیان اینکه ۹۶٫۵ درصد بنگاه‌های کشور را واحد‌های تولیدی کوچک با نیروی کار کمتر از ۱۰ نفر تشکیل می‏دهند، بر نقش صندوق مهر امام رضا(ع) در حمایت از بنگاه‌های کوچک تأکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین، کارگاه آموزشی روش‌های تأمین مالی برای کسب و کارهای خرد و کوچک با حضور سرپرست صندوق مهر امام رضا(ع)، معاونان، مدیران و کارشناسان صندوق مهر امام رضا(ع) و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

اشتغال 2

در ابتدای این برنامه، اصغر نوراله زاده، سرپرست صندوق مهر امام رضا(ع) با اشاره به رسالت صندوق در خصوص حمایت مالی از بنگاه‏های خرد و کوچک بر لزوم آشنایی بیشتر مدیران و کارشناسان صندوق با روش‌های نوین تأمین منابع مالی این نوع کسب و کارها تأکید کرد.

منصوری، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدرس این کارگاه نیز در ابتدا به تشریح وضعیت موجود و مسائل و مشکلات پیش روی بنگاه‌های خرد و کوچک پرداخت.

وی اظهار داشت: بانک‌ها اغلب تمایل به حمایت از بنگاه‌های بزرگ دارند و این مسأله نقش صندوق را در حمایت از نهادهای خرد و کوچک منحصر به فرد می‏‌کند و از این نظر می‏‌توان صندوق را حلقه مفقوده صنعت دانست که امیدواریم الگویی برای نهادهای مشابه باشد.

منصوری در ادامه ضمن تشریح دسته بندی بنگاه‌های کسب و کار از نظر تعداد کارکن، گفت: ۹۶٫۵ درصد بنگاه‌های کشور را بنگاه‌های خرد با نیروی کار کمتر از ۱۰ نفر تشکیل می‏‌دهند و در حال حاضر سیاست‌گذاری‌ها به جای ایجاد بنگاه‌های جدید باید به سمت توسعه و رشد بنگاه‌های موجود باشد.

وی همچنین بر ضرورت توجه به ارائه کنندگان خدمات توسعه کسب و کار (BDS Providers) به عنوان حلقه اتصال تولید کننده و بازار تأکید کرد.

منصوری ادامه داد: ارائه کنندگان خدمات توسعه کسب و کارها منجر به بهبود عملکرد بنگاه‌های کوچک و متوسط شده و سهولت دستیابی به بازار و ارتقاء توان رقابتی این بنگاه‌ها را فراهم می‌آورند.

وی افزود: از دیگر مسائل مطروحه در این کارگاه می‌توان به معرفی ابزارها و شناسایی و انتخاب راهکارهای بهبود وضعیت تأمین مالی کسب و کارهای خرد و کوچک اشاره کرد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: