۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۹
ندیمی

ندیمی: احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابعاد علمی را جایگزین لابی سیاسی در اختصاص بودجه می کند

نایب رئیس کمیسیون کمیسیون اقتصادی مجلس درباره احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: باید تدابیری اتخاد شود تا پس از احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابعاد فنی و علمی پروژه ها در موضوع اختصاص بودجه، جایگزین لابی های سیاسی شود.

به گزارش عیارآنلاین، ابوذر ندیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: باید پذیرفت احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی یک ضرورت اساسی بوده که در موضوع بودجه ریزی عملیاتی نقش مهمی دارد اما مسئله این است که باید در احیای این سازمان ملاحظاتی صورت گیرد.

ندیمی- کمیسیون اقتصاد مجلس

نماینده مردم لاهیجان وسیاهکل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید تدابیری اتخاد شود تا پس از احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابعاد فنی و اختصاصی پروژه ها در تدوین و اختصاص بودجه های لازم، جایگزین لابی های سیاسی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: باید با رویکرد کارشناسی با پروژه های اقتصادی برخورد شود تا پروژه های مذکور پیشرفت کنند.

ندیمی با تاکید بر ضرورت استقلال کاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: تاکنون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها زیر نظر استانداری فعالیت داشته بنابراین با احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید سازمان های استانی نیز بتوانند عملکرد مستقل در اجرای وظایف خود داشته باشند.

وی ادامه داد: احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی می تواند از نفوذ های استانداری های در اجرای پروژه ها جلوگیری کند و باعث شود مبنای علمی ملاک اجرای پروژه ها قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: یکی از اولویت های کشور دست یابی به رشد اقتصادی مطلوب بوده که امید است احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی بتواند عامل رشد اقتصادی شود.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: