دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی:

حمایت از بخش کشاورزی وابستگی به واردات محصولات غذایی را کاهش می‌دهد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: در صورت حمایت بیشتر دولت از بخش کشاورزی وابستگی به واردات محصولات غذایی کاهش می یابد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در گفت و گویی اظهار کرد: وابستگی ایران به واردات محصولات غذایی زیاد است و متاسفانه هنوز هم عزم جدی برای رفع این نیاز دیده نشده است.

دکتر مصطفی قانعی

وی با اشاره به وابستگی ایران به واردات محصولات غذایی، گفت: در حال حاضر ایران وابستگی ۳۷ درصدی به واردات محصولات غذایی دارد که این وابستگی به نسبت توان ایران برای تولید محصولات کشاورزی، بسیار بالا است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، افزود: وابستگی ایران به واردات محصولات غذایی در حالی است که اگر به توانمندی ها موجود در کشور ایمان داشته باشیم و موانع را برطرف کنیم به راحتی می توانیم آن را از بین برده و خود تولید کننده و حتی صادر کننده این نوع محصولات باشیم.
دکتر قانعی با ذکر مثالی از واردات محصولات غذایی، گفت: به طور مثال ایران با وجود توانایی زیادی که در تولید برنج دارد اما برنج زیادی نیز به کشور وارد می کند که این موضوع نشاندهنده بی توجهی به این حوزه است.
وی خاطرنشان کرد: اگر توجه ویژه ای به بخش کشاورزی شود و حمایت های دولت نیز در این حوزه بیشتر شود بسیاری از واردات محصولات غذایی که در حال حاضر ۶ قلم از ۱۱ قلم واردات به کشور را تشکیل می دهد را کاهش خواهیم داد.
دکتر قانعی در پایان بیان کرد: محصولات غذایی بالاترین آمار واردات محصولات به کشور را تشکیل می دهند که این واردات با حمایت دولت کاهش خواهد یافت.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: