۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۹
فلاحی باباجان مطرح کرد:

فاینانس؛ ابزاری کارآمد برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی

عضو کمیسیون عمران مجلس با یادآوری اینکه در سال ۹۳ بحث فاینانس در پروژه های عمرانی بنا به دلایل مختلفی مغفول واقع شد، گفت: سال جاری بسیاری از پروژه های عمرانی مهم با وجود پیشرفت بالای ۵۰ درصد به دلیل کمبود اعتبارات از اولویت دولت خارج شد.

به گزارش عیارآنلاین، عباس فلاحی بابا جان در گفت و گویی با بیان اینکه در سال ۹۳ ازامتیاز فاینانس برای تکمیل پروژه های عمرانی به خوبی استفاده نشد، افزود: به منظور رفع این نقص در ادامه و تکمیل طرح های عمرانی سال آینده، مسئولان با حضور درکمیسیون عمران بحث فاینانس با کشور چین را مطرح کردند که در نهایت مقرر شد، از این ابزار به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز پروژه ها در بودجه سال ۹۴ استفاده شود.

عباس فلاحی باباجان - عضو کمیسیون عمران مجلس

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر اینکه ظاهرا توسعه حمل و نقل ریلی در بودجه سال آینده مورد توجه بیشتری قرار گرفته است، ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس تاکید بسیاری بر توسعه و تکمیل پروژه های ملی دارد، به همین دلیل در بودجه سال ۹۴ در مقایسه با بودجه سال جاری باید به بحث توسعه زیرساخت های ریلی توجه بیشتری شود.

فلاحی باباجان، اضافه کرد: توسعه زیرساخت های ریلی مناطق محروم، از جمله راه آهن هریس و اهر باید جزو ردیف های اختصاصی باشد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید براینکه توسعه بیمارستان ها وارتقای بهداشت و درمان یکی ازمهمترین نیازهای کشوراست، توضیح داد: در حال حاضر برخی از شهرهای محروم کشور امکانات بیمارستانی ندارد که خوشبختانه این مساله در بودجه سال ۹۴ به خوبی دیده شده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال برای بازسازی بیمارستان هریس که در زلزله به طور کامل تخریب شده بود و نیز برای بیمارستان خصوصی اهر ۵ میلیارد تومان بودجه دیده شده است.

نماینده مردم اهرو هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احیای تالاب ها و دریاچه های خشک نیز در بودجه سال آینده باید به خوبی دیده شود، گفت: در جلساتی که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، بحث سدها و کنترل آب های شیرین کشور به خصوص آب های مرزی و مناطقی که حوزه آب ریز دریاچه ارومیه محسوب نمی شوند مطرح و مقرر شد بودجه لازم برای این بخش نیز منظور شود.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: