معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد

طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان نهایی شد

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از نهایی شدن طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: این طرح در جلسه آینده شورای عالی اشتغال مطرح شود.

به گزارش عیارآنلاین، کوروش پرند در گفت‌وگویی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰ بسته آموزشی را در این طرح مدنظر قرار دادیم که بر اساس این ۱۰ بسته و مدل می‌توانیم در راس توانمندسازی و آموزشهای مهارتی برای فارغ التحصیلان و دانشجویان اقدام کنیم.

کوروش پرند

وی کارآموزی نوین، کارورزی نوین و الگوی آموزش، تولید، بازاریابی و فروش را از جمله مدل‌های مذکور در اجرای طرح توانمندسازی و آموزشهای مهارتی فارغ التحصیلان ذکر کرد.

پرند در ادامه با اشاره به طرح کارآموزی گفت: در حوزه کارآموزی طرحی را با همکاری دانشگاه صنعتی سهند و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی به صورت آزمایشی دنبال کردیم به نحوی که بخشی از واحدهای عملی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و بخشی دیگر در خود دانشگاه دنبال شد و معتقدیم مدل بسیار خوبی است چرا که در طول ۸ ترمی که دانشجو در دانشگاه است به خصوص در تابستان که دانشجویان واحدهای درسی ندارند یا واحدها بسیار سبک است این طرح قابلیت اجرا دارد.

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی درباره فرایند اجرای طرح کارورزی نیز گفت: فلسفه طرح کارورزی این است که فردی که فارغ التحصیل می‌شود و قصد ورود به یک صنعت را دارد ابتدا آموزش مبتنی بر محیط کار را می‌بیند ولی در فاصله‌ آموزش تا به کارگیری باید مورد حمایت مالی و بیمه‌ای قرار گیرد که بخشی از تزریق پول و تامین مالی فرد را صنعت مذکور و بخشی دیگر را دولت باید برعهده بگیرد.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: