۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۶

تقویت تعاونی‌ها راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی است/تعاون با نرخ سود ۲۲درصد رونق نمی‌گیرد

یک فعال بخش تعاون با بیان اینکه توجه به توسعه و تعالی تعاونی‌ها، راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است،‌ گفت: قوانین لازم برای حمایت از بخش تعاونی وجود دارد اما مشکل این است که این قوانین اجرا نمی‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا دقیقی با اشاره به اهمیت توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به توسعه و تعالی تعاونی‌ها است اما متأسفانه بخش تعاون در دل یک وزارتخانه بزرگ قرار گرفته و توجه چندانی به آن نمی‌شود.

 اقتصاد مقاومتی

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مبل‌سازان کشور افزود: غیر از مقام معظم رهبری که حمایت زیادی از تعاونی‌ها داشته‌اند، مسئولان توجه لازم را به این بخش ندارند.

به گفته وی، در زمینه اعطای تسهیلات به تعاونی‌ها نیز وضعیت مناسبی وجود ندارد و بانک توسعه تعاون هم هیچ تسهیلات ویژه‌ای به تعاونی‌ها اختصاص نمی‌دهد و از این جهت تفاوتی با سایر بانک‌ها ندارد و نرخ سود بانکی از ۲۲ تا ۲۵ درصد است که معمولاً بانک نرخ بالاتر را در نظر می‌گیرد.

وی بیان داشت:‌ تعاونی‌ها بازوی قدرتمند دولت برای مبارزه با تورم و گرانفروشی هستند و هیچ کمکی بالاتر از بخش تعاونی برای دولت وجود ندارد.

دقیقی گفت: اما اگر قرار باشد، ما هم مانند بخش خصوصی هم مالیات بر ارزش افزوده و هم مالیات مشاغل را پرداخت کنیم و از سوی دیگر هیچ تسهیلات ویژه‌ای هم نداشته باشیم، چطور می‌توانیم هزینه‌های تولید را پایین بیاوریم و به دولت کمک کنیم.

این فعال بخش تعاون ادامه داد: قوانین لازم برای حمایت از بخش تعاونی وجود دارد، اما مشکل این است که این قوانین اجرا نمی‌شود.

وی خاطر نشان کرد: تا زمانی که تعاونی‌ها تقویت نشوند، اقتصاد مقاومتی شکل نمی‌گیرد.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: