۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۵
مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان خبر داد

فولاد مبارکه در مسیر بومی‌سازی

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اینکه ماشین آلات و تجهیزات فولاد مبارکه از ۱۳ هزار و۷۰۲ قطعه تشکیل شده است گفت : در دو سال گذشته حدود ۱۰ هزار و ۸۶۱ قطعه به دست پرتوان متخصصان کشور بومی‌سازی شده است.

به گزارش سرویس صنعت،معدن و تجارت عیارآنلاین، بیش از ۵ هزار قطعه کلیدی امسال با تلاش متخصصان داخلی در شرکت فولاد مبارکه بومی سازی شده است .مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اینکه ماشین آلات و تجهیزات فولاد مبارکه از ۱۳ هزار و۷۰۲ قطعه تشکیل شده است گفت : در دو سال گذشته حدود ۱۰ هزار و ۸۶۱ قطعه به دست پرتوان متخصصان کشور بومی‌سازی شده است.

فولاد

آقای سبحانی افزود: با بومی سازی این قطعات سالانه از خروج بیش از ۳هزار میلیارد ریال ارز از کشور جلوگیری شده است.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون بیش از ۸۵ درصد قطعات ماشین آلات و تجهیزات فولاد مبارکه اصفهان بومی‌سازی شده است می گوید: از ۱۹ هزار و ۸۸۴ مورد مواد مصرفی خطوط تولید شامل انواع روغن و گریس، رنگ و قطعات مصرفی در این شرکت نیز ۹۹درصد در داخل کشور بومی‌سازی و تولید شده است.

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان می افزاید : در بخش مواد اولیه یا کمک ذوبها از ۹۳۸ مورد ، ۸۷ درصد در داخل کشور تامین می شود و درصد باقیمانده به علت به صرفه نبودن تولید آنها و یا همان خطرپذیری بالا از خارج تامین می‌شود.

به گفته آقای سبحانی در حال حاضر بیش از ۲ هزار و ۸۷۶ شرکت تامین‌کننده ، با فولاد مبارکه همکاری فعالی دارند.

مدیر دفتر فنی نگهداری و تعمیرات فولاد مبارکه هم با اشاره به چشم انداز پنج ساله شرکت فولاد مبارکه در زمینه بومی سازی قطعات می گوید : در این مدت قرار است ۶۰ هزار مدرک فنی تهیه و تکمیل و چهارهزار و ۲۵۰قلم نیز بومی سازی شود.

تعمیرات اساسی موفقیت آمیز خطوط گالوانیزه و رنگی ، سامانه انتقال قدرت حرکت طولی جرثقیلهای ۱۹ و ۲۰نورد گرم ، بومی سازی موتور Kw3500 فن هوای اصلی مگامدول واحد شهید خرازی ، تغییر والو پمپ دی اسکیلینگ ناحیه نورد گرم و دستگاه ضخامت سنج پوشش درخط گالوانیزه شرکت فولادمبارکه اصفهان از جمله طرح هایی بومی سازی شده در این شرکت است که در چند ماه گذشته اجرا شده است.

صادرات محصولات فولادی از شرکت فولاد مبارکه اصفهان نیز امسال بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است .

مدیربرنامه ریزی وکنترل تولید شرکت فولاد مبارکه اصفهان هم می گوید: در نیمه نخست امسال ۷۱۷ هزارتن انواع ورق فولادی به کشور های اروپایی و حاشیه خلیج فارس صادر شده است در حالیکه پارسال در این مدت ۵۴۳ هزارتن محصول فولادی به خارج از کشور صادر شده بود .

به گفته آقای پیشخوان برنامه پیش بینی شده امسال شرکت فولاد مبارکه اصفهان صادرات یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع ورق فولادی به خارج ازکشور است .

وی از افزایش ۱۷ درصدی تولیدات شرکت فولاد مبارکه اصفهان اصفهان نیز در این مدت می گوید و اضافه می کند: نیمه نخست امسال حدود سه میلیون و ۲۰۰هزار تن آهن اسفنجی در واحد احیا مستقیم این شرکت تولید شده است.

مدیر برنامه ریزی وکنترل تولید شرکت فولاد مبارکه اصفهان می گوید: دراین مدت حدود ۳ میلیون و ۹۰۰هزار تن گندله در واحد گندله سازی با ۱۰ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال تولید شده است و در واحد نورد گرم هم امسال ۲ میلیون و۷۳۱ هزارتن محصولات نورد با افزایش ۱۲ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال تولید و روانه بازار شده است.

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در زمینه طرحهای توسعه این شرکت هم می گوید: طرح تولید ۵ میلیون تن کنسانتره و ۵ میلیون تن گندله در معادن سنگان خراسان رضوی از برنامه های طراحی شده است که انتظار می رود تا پایان امسال تکمیل شود.

آقای سبحانی، برنامه بازسازی هشت کوره فولاد مبارکه را از دیگر طرحهای امسال بیان و ابراز امیدواری کرد : برنامه های در دست اقدام این شرکت، موجب تحقق تولید ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تنی این مجتمع شود و با واحدهای سبا و هرمزگان در مجموع به تولید هفت ونیم میلیون تن برسد.

مجتمع فولاد مبارکه، بزرگ‌ترین مجتمع صنعتی ایران است، که در حاشیه شهر مبارکه استان اصفهان قرار دارد.

این مجتمع در ۷۵کیلومتری جنوب‌غربی شهر اصفهان، در زمینی به وسعت ۳۵ کیلومتر مربع قرار دارد .

بیش از ۵۰درصد از ورق فولادی مورد نیاز کشور برای استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه سازی، فلزی سبک، فلزی سنگین و لوله های انتقال سیالات، صنایع بسته بندی و لوازم خانگی و الکتریکی و لوله و پروفایل از شرکت فولاد مبارکه تامین می شود.

منبع:صنعت نیوز

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: