معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل راه‌آهن:

۳۴درصد بودجه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی راه‌آهن تخصیص داده شد

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از تخصیص ۳۴ درصدی بودجه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی راه‌آهن خبر داد و گفت:‌ ۶۴ درصد از اعتبارات راه‌آهن در حوزه زیرساخت و ناوگان تخصیص یافت.

به گزارش عیارآنلاین، سعید رسولی در گفت‌وگویی اظهار کرد: اعتبارات راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک شرکت دولتی دو بخش است؛ یکی اعتبارت جاری که آن را به صورت درآمد-هزینه تامین می‌‌کند و دیگری اعتبارات طرح‌های عمرانی است که آنرا دولت در قالب ردیف‌های بودجه‌ای خاص در قانون بودجه و از منابع عمومی تامین می‌کند.

راه آهن

وی با بیان این‌که امسال اعتبار راه‌آهن برای ۱۲ طرح حدود ۵۲۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: یک طرح خاص را هم امسال دولت در لایحه بودجه پیشنهاد داد که مجلس نیز آنرا مصوب کرد و برای اولین‌بار ۱۵۰۰ میلیارد تومان در ردیف‌های متفرقه بودجه برای توسعه حمل‌ونقل ریلی پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: تا امروز خوشبختانه با توجه دولت تخصیص مناسبی در اختیار راه‌آهن قرار گرفته و بخش زیادی از اعتبارت تخصیص یافته و در اختیار مجریان طرح قرار گرفته است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل راه‌آهن با بیان این‌که حدود ۶۴ درصد اعتبارات را تخصیص گرفته‌ایم، افزود: این رقم در مقایسه با سال‌های گذشته رقم مناسبی است که این تخصیص اعتبار در مجریان طرح در حوزه زیرساخت و ناوگان قرار گرفته است و آنها در حال انجام کارها هستند.

رسولی یادآور شد: اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومانی چون ردیف درآمد- هزینه‌ای است بنابراین باید درآمد آن محقق شود تا تخصیص داده شود. از این رو تخصیص ردیف بودجه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی تاکنون ۳۴ درصد بوده که امیدواریم تا پایان سال این رقم نیز محقق شود.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: