۳۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۵
پورفاطمی در خصوص رکود بازار خرما ؛

خرید تضمینی خرما مانع رکود بازار خواهد شد/خرما در معرض خطر است

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: در حال حاضر به دلیل رکود بازار خرما بهتر است دولت با مدیریت خویش وارد این بازار شده و با راهکارهایی از جمله خرید تضمینی بازار این محصول باارزش را از رکود رهایی بخشد.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد مهدی پورفاطمی در گفت و گویی اظهار کرد:شرایط رکود بازار خرما منجر به ناامنی روانی کشاورزان شده است و چنانچه دولت با خرید تضمینی در این بازار دخالت کند، این رکود برطرف خواهد شد.

خرما

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون خرما در شرایط سخت کمبود آب و خشکسالی نخلستان ها به دست می آید و در صورتی که مورد بی توجهی قرار گیرد، کشاورز دلسرد خواهد شد و تولید این محصول بارزش در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

وی افزود: به علت اشباع بازارمحصول، عدم صادرات محصول، ضعف در تقویت سهمیه تولیدی کشاورزان توسط دولت و غیره بازار این محصول راکد شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیرو این مشکلات، بدهی کشاورزان نیز در مهلت مقرر پرداخت نمی شود و چرخه اقتصادی رو به رکود می نهد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون در دوره ای قرار داریم که مسائل مذکور موجب افت کیفیت محصولات کشاورزی به ویژه خرما شده اند.

پورفاطمی تاکید کرد: طبیعی است که متاسفانه در چنین شرایطی خرید و فروش محصولات کند شود و فروش راکد شده و این موارد منجر به ضرر کشاورز و در نهایت از بین رفتن محصولات خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: آب چاه های حفر شده در دشتی و تنگستان دچار مشکلات جدی شده و غیرقابل استفاده می باشد و بنابراین آب مورد نیاز در کشاورزی نیز دارای محدودیت خواهد شد.

منبع : خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: