۳۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۴
انجمن جهانی فولاد گزارش داد

تولید ۱۵ میلیون تنی فولاد ایران در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۴/ افزایش ۶.۴ درصدی فولاد نسبت به پارسال

انجمن جهانی فولاد در گزارش ماهانه خود از افزایش ۶٫۴ درصدی تولید فولاد ایران در ۱۱ ماه نخست ۲۰۱۴ خبر داد و اعلام کرد که ایران در این مدت ۱۴٫۹۶۹ میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶٫۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش عیارآنلاین، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که ایران در ماه نوامبر سال جاری میلادی ۱٫۴۵۹میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به نوامبر ۲۰۱۳ با افزایش ۶٫۱ درصدی روبرو شده است؛ همچنین تولید فولاد ایران در نوامبر سال گذشته ۱٫۳۷۵ میلیون تن برآورد شده است.

فولاد

ایران در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۴ معادل ۱۴٫۹۶۹ میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶٫۴ درصد رشد داشته است.

ایران از نظر میزان تولید فولاد جایگاه چهاردهم در سطح جهان را به خود اختصاص داده است. چین با تولید ۶۳٫۳۰۰ میلیون تن فولاد، بزرگ‌ترین تولیدکننده این کالای اساسی در این ماه شناخته شده است.

به نوشته این گزارش، کل تولید فولاد جهان در نوامبر ۲۰۱۴ برابر با ۱۳۰٫۵۲۵ میلیون تن تخمین زده شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰٫۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

تولید فولاد جهان در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ برابر با ۱۳۰٫۴۲۱ میلیون تن بوده است.

در ادامه این گزارش آمده است، ژاپن با تولید ۹٫۱۲۱ میلیون تن و آمریکا با تولید ۷٫۲۲۸میلیون تن به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین، ۱۰ کشور نخست در تولید فولاد در ماه نوامبر به ترتیب، چین ۶۳٫۳۰۰ میلیون تن، ژاپن ۹٫۱۷۵ ، آمریکا ۷٫۲۰۹، هند ۶٫۸۹۰، کره جنوبی ۵٫۹۱۱، روسیه ۵٫۸۴۰، ، آلمان ۳٫۵۹۹، ترکیه ۳٫۷۹۵، برزیل ۲٫۷۷۳ و تایوان ۱۹۰۵ هستند.

بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ۶۵ کشور مورد بررسی در این گزارش، ۹۸ درصد مجموع فولاد تولیدی در جهان در سال ۲۰۱۳ را تولید کرده‌اند.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: