وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد:

امتیازات ویژه برای معلمان پژوهشگر در لایحه رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان تا آخر امسال به مجلس ارائه خواهد شد که در این لایحه امتیازات اساسی برای معلمان پژوهشگر پیش‌بینی شده است.

به گزارش عیارآنلاین، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم تقدیر از دانش‌آموزان پژوهشگر که با حضور وزیر علوم برگزار شد، اظهار داشت: آموزش و پرورش با داشتن یک میلیون فرهنگی و ۱۳ میلیون دانش‌آموز بزرگترین نهاد علمی و فرهنگی کشور است و تلاش‌های این وزارتخانه با توجه به کمبود نیرو بر ارتقای کیفیت استوار است چرا که ارتقای کیفیت مهمترین راهبرد در بحث آموزش است.

فانی

وی افزود: در سال تحصیلی جاری از ۱۳۱ راهکار سند تحول بنیادین ۴۰ راهکار در قالب ۹۹ برنامه اجرا می‌شود که امیدواریم در سال‌های آینده ابعاد دیگر سند تحول بنیادین را اجرایی کنیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از زیرنظام های سند تحول بنیادین زیرنظام پژوهش است، آموزش و پرورش بدون پژوهش راه به جایی نخواهد برد و هرگونه تصمیم‌گیری در این نهاد باید مبتنی بر تحقیق و پژوهش باشد.

فانی افزود: دانش‌آموز باید از همان سنین ورود به مدرسه مسائل مختلف را ریشه‌یابی کند؛ دانش‌آموز پژوهشگر دانش‌آموزی پرسشگر است و با سوالات اساسی خود می‌تواند به راه‌حل دست یابد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش در سال ۸۲ با همین هدف پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی را تاسیس کرد و هم‌اکنون ۴۰۱ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در مناطق مختلف کشور فعال است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموز باید بیاموزد تا از آنچه که آموخته استفاده کند. رئیس‌جمهور نیز بارها اعلام کرده پژوهش باید در جهت رفع نیازهای امروز جامعه باشد. آموزش و پرورش در حوزه پژوهش در بخش دانش‌آموزی و معلم پژوهنده اقداماتی را انجام داده است چرا که اعتقاد داریم معلم پژوهنده می‌تواند دانش‌آموز پژوهنده تربیت کند.

فانی تصریح کرد: تا آخر امسال لایحه رتبه‌بندی معلمان به مجلس تقدیم می‌شود که در این لایحه امتیازات اساسی برای معلمان پژوهشگر پیش‌بینی شده است که با اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، پژوهش در آموزش و پرورش بیشتر از گذشته شکل می‌گیرد.

منیع: تسنیم

۱ دیدگاه

  1. معصومه :

    باسلام جناب وزیر ایا از معلمان واقعا تقدیر ودفاع میفرمایید یکی از معلمان که چهره ماندگار خراسان رضوی هم بوده ۱۴ اختراع ثبت شده داشته درمالکیت معنوی وصنعتی ایران ومدالها جهانی دارد دکتر محمد صادق شریعتی است با توجه به اختراع مهندسی قرن ایشان (ترن بدون توقف
    واختراع …دیگرایشان تا۱۴ اختراع شما چه کردید حقا وانصافا اگر کسانی که به هرعلتی از ارائه بیلان این عزیزان به سازمان مرکزی امتناع میکنند مواخذه کنید این عدم تقدیرها یا سهل انگاریها پایان مییابد باتشکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: