۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۹
رئیس اتاق بازرگانی ایران:

بخش خصوصی در مبارزه با فساد جدی باشد

رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: مبارزه با فساد تنها مربوط به حاکمیت نیست بلکه بخش خصوصی نیز باید در این زمینه اهتمام داشته باشد تا اعتماد حاکمیت به بخش خصوصی افزایش یابد.

به گزارش عیارآنلاین، غلامحسین شافعی در همایش ملی ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد یکی از علت های فساد را سیاست های اقتصادی نادرست و ناکارآمد دانست و گفت: نظارت های ناکارآمد، کمبود آزادی های مدنی و فرآیند تصمیم گیری در تخصیص منابع ارزی، نفتی و بانکی از دیگر علتهای ایجاد فساد در کشور است.

غلامحسین شافعی - اتاق بازرگانی ایران

وی با اشاره به این که تاکنون تنها با مفسدین مبارزه شده و از عوامل فساد غفلت شده است گفت: مهمترین راه مبارزه با فساد عزم ملی است.

وی از موثرترین روشهای مبارزه با فساد را اصلاح سیستم و ساختار سیاسی، اقتصادی و حقوقی کشور دانست گفت: همچنین در این زمینه نیاز به یک دیدگاه اقتصادی و حساسیت سیاسی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر اینکه حاکمیت قانون و نظارت بر اجرای آن از الزامات است گفت: در حال حاضر بر اجرای قانون نظارتی وجود ندارد و این با روح قانون در تضاد است. همچنین ارتقای مشارکت سیاسی و آزادسازی رسانه ها می تواند از فساد پیشگیری کند.

شافعی با بیان این که مبارزه با فساد تنها به حاکمیت مربوط نمی شود بلکه بخش خصوصی هم باید در این زمینه اهتمام داشته باشد گفت: رعایت کدهای اخلاقی توسط بخش خصوصی موجب افزایش اعتماد حاکمیت به تشکلهای بخش خصوصی می شود.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: