وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

۸ هزار پرونده تخلف در اراضی کشاورزی و لزوم حذف امضای طلایی در دولت

وزیر جهاد کشاورزی از وجود ۸ هزار پرونده تخلف در اراضی کشاورزی و لزوم حذف امضای طلایی در دولت خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز با حضور در همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد با اشاره به اینکه باید در روال اداری، مراجعات موردی مردم را به حداقل برسانیم، اظهارداشت: در رابطه با صدور مجوزهای وارداتی هم باید اقدامات مؤثری را انجام دهیم البته در این مسیر باید از بروز امضاء های طلایی هم خودداری کنیم.

حجتی

وی با بیان این که باید امضاء های طلایی در وزراتخانه ها حذف شود، افزود: یا امضاء طلایی باید حذف یا آزاد شود تا هیچ تفاوتی میان مردم برای استفاده از امکانات کشور به وجود نیاید.

وزیر جهاد کشاوزی اضافه کرد: استفاده غیر مجاز از اراضی یکی از دغدغه های اصلی ما در این وزارت خانه به شمار می آید و در این رابطه اقدامات مناسب را انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه اختلاف میان منابع طبیعی و مردم در اراضی کشاورزی و باغی یکی از دغدغه های مهم است، گفت: در بیشتر این موارد حق با مردم است که با ابلاغ یک بخشنامه به استان های تمام کشور اعلام کرده ایم که باید برای رعایت حقوق مردم در اراضی کشاورزی تصمیمات جدید اتخاذ شود.

حجتی اضافه کرد: در حال حاضر ۷ الی ۸ هزار پرونده تخلف در حوزه اراضی کشاورزی شناسایی شده که حال در پیگیری این موضوع هستیم.

وی با بیان اینکه بیشتر تخلفات اراضی کشاورزی در حوزه تغییرکاربری بوده است، تصریح کرد: در کشور اراضی کشاورزی محدودی قرار دارد که تخلفات تغییر کاربردی به شدت این بخش را تحت تأثیر قرار می دهد.

وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه متأسفانه عمده زیان‌ها در بخش اراضی کشاورزی به دنبال اقدامات نا خوشایند خودمان بوده است، گفت: در حال حاضر نمی خواهم به بیان آمارهای مختلف زمین خواری در کشور بپردازم اما این یک معضل جدی بوده و ارقام میلیاردی که همه حق مردم است مورد معامله قرار می گیرد.

حجتی در ادامه صحبت های خود با اجرای نا مناسب طرح هادی در اراضی مختلف کشور از جمله اراضی شمال اشاره کرد و گفت: نباید با اجرای طرح های غیر معقول مشکلاتی را به وجود آوریم.

منبع : تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: