۱۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۷
کاتب مطرح کرد:

مبارزه با فساد در گرو حضور مسئولان پاک دست /فساد اداری در سایه ضعف قوانین

سخنگوی کمیسیون برنامه،‌بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه ضعف قوانین یکی از مهمترین عواملی است که باعث شده افراد از طریق آن تخلفات بزرگ را رقم بزند، گفت: مجلس از طریق قانوگذاری و تصویب قوانین نقش چشمگیری در بستن مبادی فساد دارد.

به گزارش عیارآنلاین، غلامرضا کاتب در گفت وگویی با تاکید بر اینکه در حال حاضر قوانین فعلی به گونه ای هستند که راههای دور زدن در آنها وجود دارد، افزود: به طورکلی ضوابط مالی باید به گونه ای تعریف شوند که شرایط تخلف برای سیستم اداری وجود نداشته باشد.

کاتب

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی در تشریح یکی از دلایل ارتقای سلامت نظام اداری، گفت: برای ارتقای سلامت نظام اداری ابتدا باید یک سری شرایط و بسترها فراهم شود. یکی از این بسترها ارتقای سطح معیشت کارکنان است.

وی با بیان اینکه مجلس از طریق قانوگذاری و تصویب قوانین نقش چشمگیری در بستن مبادی فساد دارد،ادامه داد: تا زمانی که افراد از لحاظ اقتصادی در سطح مطلوبی نباشند نمی توان برای ارتقای سلامت اداری کاری از پیش برد، چرا که افراد با دستمزد پایین درمعرض آلوده شدن به فساد قرار دارند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ارتقای سطح فرهنگی و دینی جامعه رایکی دیگر از عوامل پیشگیری از فساد اقتصادی دانست و افزود: قطعا سلامت نظام اداری کشور و جلوگیری از بروز فساد اداری در گرو حضور مسئولان پاک دست و متدین است.

نماینده مردم گرمسارو آرادان در مجلس با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد اقتصادی ازطریق تلاش تمام دستگاههای نظارتی کشور صورت می گیرد، توضیح داد: برخلاف تصورعموم دولت به تنهایی نمی تواند در پیشگیری، مبارزه و برخورد با مفاسد اقتصادی نقش داشته باشد. چرا که اصولا دولت از ابزارهای لازم در این زمینه برخوردار نیست. بلکه در این بین همه دستگاههای نظارتی و سه قوه مکلف هستند تا در مبارزه با مفاسد اقتصادی نقش داشته باشندو این وظیفه را به دیگری محول نکنند.

منبع : خانه ملت

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: