وزیر آموزش و پرورش: ۷۰ درصد مشاغل آینده را فناوری‌های جدید تشکیل می‌دهند

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۷۰ درصد مشاغل آینده دنیا را فناوری‌های نوین مانند نانو، بایو و هوا فضا تشکیل می‌دهند.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم افتتاح شبکه آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی در حوزه فناوری نانو (توانا) در پژوهش سرای بصیرت آموزش و پرورش ناحیه ۲ شهرری در سخنانی اظهار داشت: یکی از کارکردهای آموزش و پرورش در دنیا تأمین نیروی انسانی است و آموزش و پرورش زیرساخت منابع انسانی هر کشور را فراهم می‌کند.

فانی

وی با بیان ارکان آموزش و پرورش در دنیا افزود: این ارکان بر اساس آموزش برای دانستن، آموختن برای به کار بستن، آموختن برای زیستن و با دیگران زیستن است.

وی ادامه داد: پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی و آزمایشگاه‌های مرکزی در آموزش و پرورش به رکن آموختن برای به کار بستن کمک می‌کند.

فانی اضافه کرد: کار پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی این است که آن چیزی که دانش‌آموز می‌آموزد به کار ببرند و پژوهش دانش‌آموز دانشمند کوچک دریافت می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فناوری‌های نوین خاطر نشان کرد: در فناوری‌های نوین مانند نانو، بایو، IT و هوا فضا ۷۰ درصد از مشاغل آینده دنیا را در برمی‌گیرند و معاونت علمی فناوری رئیس‌جمهور این روزها کار بسیار بزرگی انجام می‌دهند و آموزش و پرورش همکاری‌های خود را به این دلیل گسترش می‌دهد تا در آینده از قافله فناوری‌های نو عقب نمانیم.

فانی اضافه کرد: در سال ۸۲ یعنی از اولین سال ایجاد پژوهش‌سرا تا آخر دولت تعداد پژوهش‌سراها به ۳۰۰ پژوهش سرا رسید و در دولت جدید ۱۰۱ پژوهش‌سرا اضافه شده است یعنی ۴۰۱ پژوهش‌سرا در کشور داریم.

وی تصریح کرد: مشارکت آموزش و پرورش با سایر نهادها به عنوان یک سیاست جدی است که دنبال می‌شود و امروز شاهد راه‌اندازی هشتمین آزمایشگاه نانو هستیم و تا پایان سال ۴۲ آزمایشگاه نانو ایجاد می‌شود که ۷۰ درصد منابع را معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور و ۳۰ درصد را آموزش و پرورش تأمین کرده است.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: