رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در گفت‌وگویی خبر داد

ارائه ۴۰۰ هزار خدمت به گردشگران خارجی در حوزه سلامت

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور از ارائه ۴۰۰ هزار خدمت به گردشگران خارجی در حوزه سلامت در سال گذشته خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا زالی در گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی در زمینه درخواست‌های گردشگران خارجی برای حضور در ایران برای دریافت خدمات سلامت در کشور اظهار داشت: همین الان ما با اینکه هیچ ظرفیت‌سازی واقعی بای افزایش ورود گردشگران سلامت به کشور نداشتیم،۴۰۰ هزار خدمت در عرصه گردشگری سلامت در سال گذشته به گردشگران خارجی دادیم.

زالی

وی اضافه کرد: این آمار در حالی به دست آمده است که نظام ثبت آماری برای گردشگری سلامت نداشتیم و این عدد، عدد تخمینی ماست لذا با ایجاد نظام ثبت آماری برای گردشگران سلامت در کشور می‌توانیم عدد را به مرتب بالا ببریم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور خاطرنشان کرد: در جراحی فک و صورت، در جراحی قلب، در مداخلات قلب، در جراحی اعصاب، در مداخلات ستون فقرات، در خدمات پیشرفته دندانپزشکی، در خدمات پیشرفته زنان و در پیوندها ایران می‌تواند خدمات بسیار زیاد و با کیفیتی را به گردشگران خارجی با وجود هزینه پائین نسبت به سایر کشورها بدهد.

زالی گفت: همین الآن بیماران زیادی در منطقه و در فرامنطقه داریم که ابراز تمایل می‌کنند برای درمان به ایران بیایند و شاهد آن این است خیلی از افراد ایرانی که در خارج از کشور هستند در حوزه جراحی پلاستیک به ایران سفر می‌کنند.

منبع : تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: